Home / Dünya / Çinli 8 turist, koronavirüs şüphesiyle Malezya'da karantinaya alındı

Çinli 8 turist, koronavirüs şüphesiyle Malezya'da karantinaya alındı

Sağlık Bakanı Yardımcısı Lee Boon Chye, Johor’da karantinaya alınan Çinlilerin pazartesi Singapur’da yeni tip koronavirüs tespit edilen 65 yaşındaki Çinli ile seyahat ettikleri ve virüsün kendilerine de bulaşma tehlikesine karşı otelde tutulduklarını açıkladı.

Karantinaya alınan Çinlilerin sağlık kontrolünün sürdüğünü belirten Lee, “Söz konusu virüsün belirtilerini gösterip göstermediklerini anlamak için en az 1 hafta daha otelde tutacağız.” dedi.

Lee, hafta başından bu yana Malezya’da yeni tip koronavirüs şüphesinden hastaneye kaldırılan 4 kişide virüs bulunmadığını, hastalardan birinin sorununun grip salgını olduğunu aktardı.

Öte yandan havayolları firmaları AirAsia ve Malindo, Dışişleri Bakanlığının dün koronavirüsün yayıldığı Çin’in Vuhan kentine seyahatleri erteleme uyarısı üzerine, Malezya’dan Vuhan’a karşılıklı bütün uçuşları geçici olarak iptal etti.

Kaynak: AA

Check Also

ABD'de azil soruşturmasında ifade veren Vindman görevden alındı

Alexander Vindman’ın avukatı David Pressman, yaptığı açıklamada, “Vindman, doğruyu söylediği için görevinden alındı. Doğruluk, Vindman’ın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir