Home / Kültür Sanat / Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşuyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşuyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar:

Teyakkuz halinde olmayı sürdüreceğiz. En küçük bir ihmal salgının yeniden hortlamasına yol açabilir. Alınan tedbirlerin yol açtığı ekonomik, sosyal, insani sıkıntıların giderilmesi konusunda başarılı bir süreç yönetimi gösterdik. 

Türkiye olarak sadece kendi sınırlarımız içinde bu salgını yenmemiz yetmiyor, yakın çevremiz başta olmak üzere dünyanın tamamında salgın etkisiz hale gelecek ki hep birlikte rahat bir nefes alabilelim. Ülkemizde ve dünyada bir müddet daha günlük hayat yeni kurallara göre işlemek durumundadır.

İzmir’de cami hoparlörlerine sızan alçaklar saygısızca yayınlar yaparken, o ildeki CHP yöneticileri zevkten dört köşe bu rezilliği aktarıyor

Geçmişi buhran örnekleriyle dolu partinin bugün yüzü hiç kızarmadan hükümetimizi eleştirmeye kalkmasını acı bir gülümsemeyle karşıladık. Bu ülke geçmişte CHP dönemlerinde darbe ve ara dönem buhranları yaşamıştır. Türkiye için buhran yabancı bir kavram değildir, bu ülke CHP yönetiminde ekmeğin karneyle dağıtıldığı dönemi yaşamıştır. Bu ülke geçmişte hastane kapılarında yığılan insanların ilaç bulamama buhranını yaşamıştır.

Bu ülkede insanlar geçmişte temel gıda maddelerinin yokluğundan buhranlar yaşadı. Bunu yaşatan CHP oldu. Ülkemizde salgın başladığında CHP garip bir heyecana kapıldı. Milletin felaketlerinden kendilerine iktidar çıkarmak istediler. Heyecanları kursaklarında kaldı. Rabbimin yardımı ve milletimizin desteğiyle bu salgın krizini en az hasarla geride bırakıyoruz.

CHP Genel Başkanı’nın buhrandan çıkış diye dillendirdiği hususların hiçbiri de sadra şifa olacak bir teşhis veya teklif içermiyor.

Ayrıntılar geliyor…

Check Also

Darbe girişiminin ayrıntıları gerekçeli kararda: Etimesgut'ta toplandılar, görev dağılımı yaptılar

Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Murat İlhan, üye hakimler Şaban Oğuz Canbolat ve Gamze …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir