Home / Dünya / Gürcistan'dan NATO desteği için Türkiye'ye teşekkür

Gürcistan'dan NATO desteği için Türkiye'ye teşekkür

Gürcistan Dışişleri Bakanı Davit Zalkaliani, Twitter’dan Gürcistan’ın NATO üyeliği için yorulmadan çabaladığını açıkladı.

Bu süreçte Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun desteğini hatırlatan Zalkaliani, “Sevgili Mevlüt Çavuşoğlu, NATO üyeliği konusundaki amansız çabalarında Gürcistan’a cesaret verici desteğiniz için teşekkür ederiz. Mevcut zorluklar göz önünde bulundurulduğunda desteğiniz daha da önemli hale geliyor. NATO üyeliği için seçilen yolu sıkıca takip ediyoruz” dedi.

“Gürcistan gibi bir NATO müttefikine ihtiyacımız var”

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu da İsviçre’nin Davos kasabasında Dünya Ekonomik Forumu kapsamında düzenlenen “NATO’nun Geleceği” başlıklı oturumda yaptığı konuşmada şunları söylemişti:

“Gürcistan’ı neden davet etmediğimizi anlayamıyorum. NATO üyesi olarak biz Rusya ile görece iyi ilişkilere sahip olduğumuz için eleştiriliyoruz ama Batılı dostlarımız Rusya’yı provoke etmeme bahanesiyle Gürcistan’ı davet etmek üzere anlaşmıyor. Gürcistan’ın bize, bizim de Gürcistan gibi bir NATO müttefikine ihtiyacımız var.”

Kaynak: AA 

Check Also

ABD'de azil soruşturmasında ifade veren Vindman görevden alındı

Alexander Vindman’ın avukatı David Pressman, yaptığı açıklamada, “Vindman, doğruyu söylediği için görevinden alındı. Doğruluk, Vindman’ın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir