Home / Gündem / İletişim Başkanı Altun: Rejim unsurları Türkiye için meşru hede konumundadır

İletişim Başkanı Altun: Rejim unsurları Türkiye için meşru hede konumundadır

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, basın mensuplarının Ankara temsilcileri ile bir araya gelerek, gündeme ilişkin açıklamalar yaptı.

Altun’un açıklamalarından öne çıkanlar: 

“Uçuşa yasak bölge uygulaması son derece hayati bir unsur.”

“Rejim hedefleri Türkiye Cumhuriyeti için meşru hedef konumundadır, ateş altına alınacaktır.”

“Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Putin’le telefon görüşmesinde iki liderin en kısa sürede yüz yüze görüşmeleri kararlaştırıldı.”

“Bu elim saldırı sonunda Suriye’de yaşanan gelişmelerden birinci derecede rejim sorumludur. Rusya ise sorumluluklarını yerine getirmemiştir. Rusların sorumluluğu açık ve nettir. Soçi mutabakatına göre rejimin taşkınlık yapmasını ve sivillere saldırmasını engellemekle sorumludur.”

“Rejim bölgede etnik temizlik, demografik mühendislik yapmaktadır.”

“Krizin sona ermesi için uluslararası toplumun birlikte hareket etmesi ve uçuşa yasak bölge uygulanması son derece hayati bir unsurdur.”

Altun ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın; MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karramollaoğlu, Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici ile görüştüğünü liderlerin taziye ve desteklerini ilettiklerini söyledi.

Ayrıntılar geliyor…

Check Also

Cumhurbaşkanı Erdoğan Zelenskiy ile görüştü

İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelede iş birliği başta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir