Home / Gündem / İş yerinde Neden üniformalı olmalısın?

İş yerinde Neden üniformalı olmalısın?

İş yerinde Neden üniformalı olmalısın?

Sürekli olarak veya yalnızca özel etkinliklerde giyilse de, günümüzde şirketler, üniforma giyen personel sayesinde açılabilecek faydaları görüyor. Bazı üniformalı olmayan işçiler, özenle seçilmiş kıyafet seçimleriyle bireyselliklerini ifade etmekten zevk alabilirken, resmi iş kıyafeti ile gelen rahatlığın değeri düşürülmemelidir.

Ortak Karar Alma

Bazı şirketler, personele, giysilerin uygun olduğu durumlarda kendi seçimlerini yapma fırsatı sunarak, uygun bir markaya özel üniforma üretilmesinin kısa vadeli sıkıntısını önlemeyi tercih eder. Herkesin bedenine uygun bir tasarım bulmak ve giyilebilir bir marka ile ilişkili renk seçmek aylar alabilen kararlardır. Bu kararlar verildiği andan itibaren şirketleri hızlıca resmi iş kıyafetleri ile giydiriyoruz.

Üniforma giyen personelin sağladığı avantajlar:

Çalışanlara Sağlanan Faydalar – Bir işveren tarafından sağlanan üniforma, çalışanların para ve kıyafet seçiminde harcanan zamandan tasarruf etmesini sağlar.

Çalışanları Ayırt Etmek – Uyumlu bir iş elbisesi  görünümü, çalışanların müşteriler için tanımlanmasını kolaylaştırarak müşteri hizmetlerini iyileştirebilir. Bu, diğer alıcıların personel için kafasını karıştırarak, şirketinizin yanlış beyan edilmesine yönelik fırsatlar yaratan müşterilerin rahatsızlıklarını ve utançlarını ortadan kaldırır.

Marka Varlığı – Çalışanların giydiği üniformalarda firmanızın adını, logosunu ve renklerini her gördüğünde marka varlığınız güçlenir. Bu aynı zamanda, her personelin tüm organizasyonunuzda ortak ve tamamlanmış bir profesyonel işletme imajı sunarak şirketinizin ideal temsil edilmesini sağlar.

Güvenlik – En önemlisi, işçiyi işte korumak ve marka varlığını teşvik etmek için genellikle çift bir amaca hizmet ettikleri için üniforma, koruyucu olarak önemlidir. Personel güvenliğinden endişe duyan bir işveren için, personel ve kuruluş arasındaki iyi iş ilişkilerini desteklemeye yardımcı olur.

Çalışanlarınızı iyi koordine edilmiş iş kıyafetleriyle donatmanın birçok yararı vardır; örneğin, takım ruhunu geliştirmek ve işyerinde herkesin rahat görünmesini ve hissetmesini sağlayarak eşitlik yaratmak gibi. Aynı zamanda güvenliği arttırır, üniforma olmayanları kolayca tanımlanabilir hale getirir.

Sevcan Durmaz / GIVIU İş Kıyafetleri

İş elbiseleri üretimleri için bize ulaşın.

Check Also

Noterlerde normalleşmenin 1 Haziran'da başlaması planlanıyor

Türkiye Noterler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Cin, COVID-19 tedbirleri kapsamında noterliklerde uygulanan yeni çalışma …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir