Güncel Kredi Kartı Aidat Ücretleri 2019

Bankalar aracılığı ile kredi kartı kullandığınızda bankaların uyguladığı kredi  kartı aidatlarını ödemek zorunda kalırsınız. Genellikle tüm bankaların aldığı bu uygulama belli aralıklarla kredi kartı ekstrenize borç olarak yansıyacaktır. Tüm bankaların kendilerine özgü kredi kart aidatı paraları vardır. Kredi kartı aldığınızda bu paraları ödemeyi taahhüt edersiniz. Bu yüzden her sene alınan bu aidatları ister aylık olarak ister yılda iki kez isterseniz de bir kereye mahsus olarak ödemektesiniz.

Eğer kredi kartı aidatı ödemek istemiyorsanız aidat almayan şubesiz bankalardan kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Ama günümüzde hemen hemen her bankanın kredi kartını kullanan müşterileri kredi kartı aidatlarını ödemektedirler.

içindekiler

  • 1 Kredi Kartı Aidatı Nedir?
  • 2 Kredi Kartı Aidat Tablosu

Kredi Kartı Aidatı Nedir?

Bankaların müşterilerinden aldıkları yıllık olarak ödenen masraf tutarıdır. Her banka aidatlı kredi kartının yanında sizlere aidatsız kredi kartı hizmeti de sunmaktadır. Yalnız aidatlı kredi kartları daha çok avantaja ve kampanyalara sahiptir. Bu kartlarda yaptığınız alışverişlerle ekstra puan toplayarak bu puanlarınızı nakite çevirebilirsiniz. Hatta isterseniz yıllık kart aidatınızı yaptığınız alışverişlerden oluşan puanlarla da ödeyebilirsiniz.

Ülkemizde ise en çok tercih edilen kart tipleri de aidatlı kredi kartlarıdır. Sunduğu hizmetler aidatsız kredi kartlarından daha çok ve cazip olduğu için senelik verilen bu para tüketici için pek bir önem taşımaz. Kredi kartı alacağınız zaman kartın avantajlarını kontrol etmelisiniz. Yaptığınız alışverişlerden puan kazandıran kartlar sizin için daha cazip olabilir.

Kredi Kartı Aidat Tablosu

Türkiye’deki her bankanın çeşit çeşit kredi kartları vardır. Müşterilerin kredi notuna ve harcamalarına göre kredi kartının cinsi de ona göre değişmektedir. Her özellikli kartında ayrı bir aidat ücreti vardır. Bankalardan kredi kartı aldığınızda ve bu kartların yıllık aidatlarını merak ediyorsanız aşağıdaki tabloyu inceleyebilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.

Banka Adı Kredi Kartı Yıllık Aidat Tercih Edilme
Akbank Axess 109 TL %100
QNB Finansbank CardFinans 103 TL %95
Garanti Bankası Bonus 103 TL %100
CepteTeb CepteTeb 75 TL %60
TEB Bonus 84 TL %70
Denizbank Bonus 98 TL %90
Halkbank Paraf 32 TL %75
İş Bankası Maximum 66 TL %100
Vakıfbank WorldCard 86 TL %80
Garanti Bankası Miles&Smiles 98 TL %50
ING Bank Bonus 102 TL %95
İş Bankası Maxi Miles 110 TL %60
Akbank Wings Card 124 TL %50
Akbank Free Card 0 TL %70
QNB Finansbank Fix Card 0 TL %70
Akbank Axess Gold 122 TL %80
Garanti Bankası American Ex. 280 TL %30
Garanti Bankası Flexi Card 0 TL %50
Odeabank Bank’O Card 0 TL %80
Türkiye Finans Happy Card 35 TL %40
Şekerbank Şeker Kart 0 TL %60
Yapı Kredi WorldCard 104 TL %100
Yapı Kredi Adios 137 TL %60
Yapı Kredi Play 0 TL %50
HSBC Advantage 78 TL %50
Kuveyt Türk Business 0 TL %50
Fibabanka Bonus 75 TL %65
Burgan Bank Bonus 65 TL %50
Anadolu Bank Standart 60 TL %40
Albaraka Türk Gold 80 TL %50
Albaraka Türk Classic 70 TL %40
ICBC Bank Bonus 75 TL %25

Yukarıda yer alan bankaları karşılaştırarak güncel kredi kartı aidatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Kredi Kartı başvurusu yaparken dilediğiniz bankanın başvuru kanallarından formları doldurarak başvuru yapabilirsiniz. Eğer bankamatik kartlarınızdan yıllık aidat ödemek istemiyorsanız en az 2 adet otomatik fatura ödeme talimatı vererek yıllık kart aidatı ödemezsiniz. Bu işlem sadece banka kartı için geçerli olup kredi kartı için geçerli değildir. Ama bankalara başvuru yaptığınızda kart aidatınız hakkında indirim isteyebilirsiniz. Eğer o an bankanın öyle bir kampanyası varsa sizin alışveriş limitiniz dahilinde yapacağınız alışverişlerden sonra kart aidat borcunuzu istemeyebilir. Bu konu için banka ile görüşebilirsiniz.

haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber