Ziraat ATM’den Tek Seferde Ne Kadar Çekilir ?

ATM’ler günümüzde en çok tercih edilmekte olan ödeme kanalları arasındadır. Özellikle de para çekme ve para yatırma işlemleri için genel olarak herkes ATM’leri tercih etmektedir. Bu nedenle bankalar para ekme ve para yatırma işlemleri için hem güvenlik hem de eşit kullanım imkanı sunmak adına bazı kısıtlamalar ve limitler getirmiştir. Yazımızda ülkemizin en fazla müşteriye sahip bankası olan Ziraat Bankası ATM günlük para çekme limitlerini güncel 2018 yılı için aktaracağız.

Ziraat Bankası, Türk bankacılık sektöründe hizmet vermekte olan en eski bankalar arasında yer almaktadır. Türkiye genelinde binlerce şubeleri üzerinden kaliteli hizmet sunmakta olan Ziraat Bankası ATM, mobil şube, internet bankacılığı gibi çeşitli hizmet kanalları üzerinden de kesintisiz olarak sizlere hizmet vermeye devam etmektedir. Ziraat bankası, müşterilerinin para yatırma, çekme, fatura ödeme ve bunun gibi işlemlerin için sıra beklemeleri yerine, atm’ler üzerinden gerçekleştirmesine imkan sağlamaktadır. En Yakın Ziraat ATM’sine giden banka müşterileri, ATM üzerinden hemen hemen pek çok bankacılık işlemlerini çok pratik bir şekilde yapabilmektedir.

içindekiler

  • 1  ATM Para Çekme Limiti
  • 2  ATM Para Yatırma Limiti
  • 3  ATM İşlem Ücretleri

 ATM Para Çekme Limiti

Ziraat Bankası, ATM’ler aracılığı ile banka hesabından para çekmek isteyen müşterileri için günlü olarak para çekme limiti koymaktadır. Ziraat ATM para çekme limiti genellikle müşterilerin güvenliği açısından tedbir amaçlı uygulanmaktadır. Buna göre Ziraat ATM günlük para çekme limiti bin 500 TL’dir.  Bin 500 TL üzerindeki para çekme işlemleri için belli bir komisyon ödenmesi gerekmektedir.

 ATM Para Yatırma Limiti

Ziraat Bankası, para çekme işleminde olduğu üzere para yatırma işleminde de müşteriler için bazı limit sistemlerini aktif etmiştir. Ziraat ATM para yatırma limiti, çekme limitine kıyasla çok daha yüksek olmaktadır. Ziraat ATM günlük para yatırma limiti 20 bin TL tutarında oluyorken, müşteriler Wincor markalı ATM’lerde tek seferde 40 adet banknot, GRG markalı ATM’lerde 200 adet banknot, NCR marka ATM’lerde ise 40 adet banknot yatırma hakkına sahiptirler.

 ATM İşlem Ücretleri

Ziraat Bankası ATM’ler vasıtası ile müşterilerinde para çekme, yatırma, fatura – kurum ödemeleri, havale – EFT, vergi ödemeleri, yatırım işlemleri, kredi başvurusu, kredi kartı başvurusu ve bunun gibi çeşitli bankacılık işlemlerini kolaylıkla yerine getirme imkanına sahip olmuşlardır. Kendisine ziraat ATM en yakın şubesine giden banka müşterisi ya da tüketicinin, gerçekleştirmiş olduğu bu işlemler için bazen belli bir miktar ödeme yapıyor olması şartı bulunmaktadır. Örneğin; belirlenen limitten fazla para çekileceği zaman yüzde 1,25 tutarında komisyon oranı alınmaktadır. Öte yandan havale – EFT işlemlerinden de ücret alan banka, kartsız olarak yapılan havaleler için 7 TL, hesaba yapılacak havaleler için 7 TL, kartla yapılacak olan havalelerde ise 5 TL işlem tutarını sizlerden talep etmektedir.

haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber