Üniversiteler ne zaman açılıyor, dersler hangi tarihte başlıyor? Üniversiteler online mı olacak?

Üniversitelerde yeni eğitim öğretim yılı için artık sayılı günler kaldı. Yükseköğretim öğrencileri kısa süre sonra ders başı yapacak. Peki, dersler nasıl olacak? İşte son açıklamalar ve süreçteki gelişmeler…

ÜNİVERSİTELER NE ZAMAN AÇILIYOR?

Üniversiteler için akademik takvim bu yıl 13 Eylül 2021 tarihi itibariyle başlayacak. Yani birçok üniversite bu tarihte eğitim sürecini başlatmış olacak.

ÜNİVERSTELER ONLİNE MI, DERSLER YÜZ YÜZE Mİ?

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar açıklamasında “Bu yıl, yani 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında salgının gelişme seyri ve ilgili kurum ve kuruluşların uyarıları da dikkate alınarak üniversitelerde örgün eğitim yüz yüze başlayacaktır. Bununla birlikte yükseköğretim kurumlarımızla koordinasyonun sağlanabilmesi için salgının seyrine göre harmanlanmış eğitim modeli de örgün programlarda halen olduğu gibi kullanılmaya devam edebilecektir. Özellikle uygulamalı eğitimlerin gerekli tüm tedbirler alınarak yüz yüze yapılmasının sağlanması program kazanımlarının elde edilmesi açısından oldukça önem arz etmektedir. Teorik derslerin ise salgının seyrine göre yüz yüze veya belirli bir oranda uzaktan öğretimle verilebileceğini hatırlatmakta yarar görmekteyim.” ifadelerini kullandı.

 

 

About admin

Check Also

20

20 Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.