Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 2023 mesajı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde;

Medya Özel Ödülleri kapsamında son yıllarda kaybettiğimiz değerlerin isimlerinin yaşatılıyor olması da önemli bir vefa örneğidir. Tüm medya mensuplarımızı rahmetle yad ediyorum. Özgür, sorumlu ve milli basın milletimizin aydınlık yarınlara ulaşma mücadelesinin en önemli destekçilerinden biridir.

Ülkemizin dört yanında dişini tırnağına takarak çeşitli mecralarda görevlerini yürüten tüm medya mensuplarımıza teşekkür ediyorum. Hakikatin, hakkın, hukukun, özgürlüğün, insana dair her özlemin savunucusu olarak gördüğüm medya mensuplarımızın her birine başarılar diliyorum.

Siyasi hayatımız boyunca hep yakın mesai içinde olduğumuz basınımızla inşallah daha nice yolları birlikte yürüyeceğiz.

Doğru ve hakikatli bir kanaatin beslediği demokrasi kültürü, milli iradenin üstünlüğünün güçlü bir şekilde kurulmasının da temel şartıdır. Sosyal medya gibi doğrunun yalanla, çarpıtmanın kötü niyetle karıştığı mecraları zapturapt altına alacak olan da yine sizin gayretinizdir. 

Türkiye’nin son 2 asrı sadece basın değil her alandaki arayışlarla keskin yol ayrımlarıyla geçmiştir. 

Tek parti faşizmi, darbeler, vesayet rejimi, sosyal ve ekonomik krizler bu zorlu mücadelenin farklı dönemlerdeki tezahürleridir. 

Ekonomisi spekülasyonlarla yerle bir olan, güvenliği 3-5 teröristle tehlikeye düşürülebilen, her tarafı lime lime dökülen bir Türkiye özlemi olanlar hala var. 

Kendi toplumlarının güvenliği ve refahı dışında hiçbir şeyi umursamayanların bencillikleri dönüp dolaşıp kendilerini vuracak bir bumeranga dönüştü. 

Ülkemizi 2023 hedefleri rayında tutarak, vaktimizi ve enerjimizi heba etme girişimlerini boşa çıkardık.

2023, Türkiye’nin ve Türk milletinin yeniden şahlanışının sembolüdür. 2071 özellikle Anadolu’nun ebedi vatanımız olduğu gerçeğinin ortaya koyduğumuz bir yıl olacaktık. Bugün, büyük ve güçlü Türkiye’nin inşası yolundaki en önemli durağımız 2023’ün eşiğindeyiz.

Ülkemizi, küresel sistemin yeniden yapılanmasının dışına itmek için kıvrananların son umudu 2023’te eski Türkiye’yi yeniden hortlatmaktır, başaramayacaklar. 

About admin

Check Also

20

20 Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.