Ersin Destanoğlu’ndan Mostafa Mohamed sözleri

Siyah-beyazlı taraftarlar, karşılaşmanın 81. dakikasında Galatasaray’ın kazandığı penaltı atışında Mostafa Mohamed’e gol izni vermeyen kaleci Ersin Destanoğlu’na sevgi gösterisinde bulundu.

Maç sonunda konuşan Ersin Destanoğlu, “Mostafa Mohamed’in penaltılarını izlemiştim. Çok penaltı kullanıyor. O anda hislerim topu aldığından beri belliydi. Kararımı vermiştim. Son ana kadar bekledim. Kurtardım. Kurtardıktan sonra tribünler sevinçten adeta yıkılıyordu.” dedi.

Fatih Terim, Mostafa Mohamed’in kaçırdığı penaltı atışıyla ilgili soruyu şöyle yanıtladı:

“Takımın penaltıcısı Cicaldau, net. Herkes de biliyor. Atan da biliyor. GZT Giresunspor maçında da ona attırmadık mı? Elinden almış, atmak istemiş. O da vermiş. Maalesef bunlar oluyor. Kritik anlarda penaltı kaçırma rekoru bizde galiba. Geçen sezon Denizlispor maçında Babel ilk penaltıyı atmış, ikinciyi atması gerekirken Emre gelip elinden almıştı. Devreye 3-0 girsek, İstanbul’a belki şampiyon dönerdik averajla. Mustafa geçen sene kaçırdı, onu kaybetmemek adına ikinci penaltıyı gene ona attırdım. Artık yazılmış, biliyor herkes Cicaldau’nun atacağını. Topu elinden almak doğru bir şey değil. Takımın penaltıcısı da önde duranı da arkada duranı da belli. Orada biz bir değişiklik istersek işaret ederiz. Cicaldau topu almaya gitmiş ama vermemiş. Penaltıyı atsak belki de maç bu şekilde kalmaz, başka türlü olabilir. Yapacak bir şey yok. Penaltı dahi atamıyorsanız, kaybedeceksiniz.”

About admin

Check Also

20

20 Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.