Bir Zamanlar Çukurova Betül kimdir? İlayda Çevik canlandırıyor! İlayda Çevik kaç yaşında?

atv izleyicileri Bir Zamanlar Çukurova Betül kimdir? sorusunun yanıtını araştırıyor. Bir Zamanlar Çukurova’da Betül’ü oynayan İlayda Çevik kaç yaşında, nereli, hangi dizilerde oynadı ve instagram adresi gibi sorgulamalar gündeme geldi. İşte Bir Zamanlar Çukurova’nın Betül’ü İlayda Çevik hakkında bilgiler…

Bir Zamanlar Çukurova Betül kimdir?

Bir Zamanlar Çukurova dizisinde Betül annesine ‘Bilgi güçtür’ diyecektir. Betül yıllar önce ayrıldığı şehre geri döndü. Paris’in tüm hareketliliğini Çukurova’ya geri getiren Betül, cemiyet hayatında hızla yer alır. Betül önce başhekim Ümit ile tanışır. 

İlayda Çevik kimdir?

Çukurova’nın Betül’ü İlayda Çevik, 7 Ekim 1994 tarihinde Balıkesir’de dünyaya geldi. Oyunculuk kariyerine küçük yaşlarda, Balıkesir-Burhaniye Belediyesi Kent Tiyatrosunda başlayan genç oyuncu, ortaokul çağlarında Özel Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesinden tiyatro eğitimi aldı. Ardından Müjdat Gezen Sanat Merkezinde tiyatro eğitimine devam etti. İlk profesyonel tiyatro performansını “Çocuk Bahçesi” isimli çocuk oyunu ile yapmıştır. İlerleyen yıllarda, Duru Tiyatrosunda ve Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümünde oyunculuk eğitimine devam etmiştir.

İlayda Çevik, 2013 yılında “Karagül” isimli diziyle ilk kez ekrana geldi. 2015 yılında ilk kez “Kızım İçin” adlı sinema filminde, Yetkin Dikinciler, Eda Ece, İnci Türkay ve Berke Üzrek ile rol alarak beyaz perdeye adım atmıştır.

 

About admin

Check Also

20

20 Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.