Birce Akalay: Sanat için ne gerekiyorsa yaparız

Birce Akalay: Sanat için ne gerekiyorsa yaparız

Paris’in romantik ruhundan esinlenen koleksiyonun davetine Yasemin Özilhan, Birce Akalay, Başak Dizer, Ayşe Tolga, Begüm Kütük Yaşaroğlu, Deniz Marşan, Ayşe Özyılmazel, Nur Bilen Yavuzer, Emine Ün, Şebnem Çapa, Ayşe Torfilli, Banu Bora, Selin Habbab Özkaynak, Müge Sırmabıyık, Fulya Gündoğdu, Güneş Mutlu Mavituncalılar, ,Raisa Sason, Vanessa Sason, Mehtap Elaidi, Elif Mısırlı, Beste Yurttaş, Sitare Kalyoncuoğlu gibi ünlü isimler de katıldı.

Markası ile kendi mücevher koleksiyonunu yaratan Birce Akalay, güzel geri dönüşler aldığını ifade etti. Akalay, “Memnun olduğum güzel geri dönüşler alıyorum. İyi ki yapmışım diyorum. Yavaş yavaş ilerliyor, birazcık emekliyor. Ben de ilk defa hayatımda böyle bir işe kalkıştım. Bütün tasarımları ben çiziyorum. Üzerimdekiler de bana ait ve hepsinin bir hikayesi var.

Her birinin bir kelebekten alınmış isimleri var. Hepsi o kelebek formundan çıktığı için benim için anlamlı. Kelebek benim çocukluğumdan beri etkilendiğim bir hayvan. Benim için sembol haline gelmiş güzel bir hayvan ve ilk dövmemi 17 yaşında kelebek yaptırmıştım” diye konuştu.

Dijitaldeki projeleri çok beğendiğini belirten Akalay, “Şu an galiba tercihlerimiz dijitalden yana. Çalışma saatleri, daha programlı oluşu, senaryoların önünü ve ilerisini görüyor olmak bir oyuncu için vazgeçilmez şeyler. Bunlar televizyonda maalesef yapılamıyor” dedi. Akalay, “Sanatta kurallarınız var mı?” şeklindeki soruya, “Sanat için soyunur diye başlık olacaksa hayır yani öyle değil. Gerçekten sanat başlı başına saygı duyulması gereken bir iş. Bunca yıl emek verdiğimiz, hem işimiz hem aşkımız olan şey. Tabii ki ne gerekiyorsa yaparız” diye yanıt verdi.

About admin

Check Also

Last »

Last » Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.