Prof. Dr. Necdet Budak kimdir, kaç yaşında, nereli? Prof. Dr. Necdet Budak önceki görevleri..

Prof. Dr. Necdet Budak kimdir, kaç yaşında, nereli? Prof. Dr. Necdet Budak önceki görevleri..

Prof. Dr. Necdet Budak’ın hayatıyla ilgili detaylar atama kararı sonrasında merak edilmeye başladı. Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan karara göre; Ege Üniversitesi Rektörlüğüne, Prof. Dr. Necdet Budak, İstanbul Atlas Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mustafa Küçük, Türk-Japon Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Bekir Sami Yılbaş, Uşak Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Ekrem Savaş atandı. 

PROF. DR. NECDET BUDAK KİMDİR?

Necdet Budak, 29 Ekim 1964’te Edirne Keşan’da doğdu. Babasının adı İbrahim, annesinin adı Fatma’dır. Ziraat Mühendisi ve Öğretim Üyesi; Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümü’nü bitirdi. Yüksek lisansını aynı fakültede; doktorasını Amerika Birleşik Devletleri Nebraska Üniversitesi Tarla Bitkileri Bilim Dalı’nda tamamladı.

Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümü’nde öğretim üyesi olarak ders verdi. 1996’da doçent oldu ve Bölüm Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. Hollanda’da Tohum Bilimi ve Teknolojisi üzerine çalıştı. 2002’de profesör unvanını aldı. Tarım konusunda ulusal ve uluslararası alanda, araştırma makalesi, proje ve kitap olarak 80 adet çalışması yayınlandı. 22. Dönem Edirne Milletvekili. Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Budak, evli ve 1 çocuk babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.