Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman 2021, branş ve kadro dağılımı belli oldu mu?

Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman 2021, branş ve kadro dağılımı belli oldu mu?

Sağlık Bakanlığı 40 bin yeni personel alımı başvuru süreciyle ilgili detaylar merak konusu oldu. Önümüzdeki süreçte Bakanlık bünyesinde görev almak isteyen sağlık çalışanları branş dağılımı ve diğer detaylar için gelecek açıklamaları beklemeye başladı. Peki, atamalar ne zaman yapılacak?

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI NE ZAMAN, BRANŞ VE KADRO DAĞILIMI AÇIKLANDI MI?

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanlığına 40 bin yeni personel alınacağını duyurmuştu. 2021 Sağlık Bakanlığı atama tarihleri ve başvuru şartları için bekleyiş sürerken Bakan Koca yaptığı açıklamada, “Mülakat yapılmadan 10 bin sürekli işçi alımı da yapılacak kura ile. Hemşire, ebe, terapist, sağlık fizikçisi vb. alanlarında alım olacak.” dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, personel alımı ile ilgili gelişmeleri duyurdu. Bakan Koca’nın açıklaması şu şekilde;

40 bin kişi ile ilgili KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak yerleştirme ile mülakat yapılmadan 30 bin sözleşmeli sağlık personelinin alım süreci başlıyor. Yine mülakat yapılmadan 10 bin sürekli işçi alımı da yapılacak kura ile. Hemşire, ebe, terapist, sağlık fizikçisi vb. alanlarında alım olacak.

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru şartları ve tarihleri ÖSYM tarafından yayınlanacak KPSS yerleştirme kılavuzunda belli olacak. Kılavuzun ÖSYM tarafından ilerleyen günlerde yayınlanması bekleniyor.

About admin

Check Also

20

20 Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.