Turunç Gezilecek Yerler Nelerdir? Turunç’un Meşhur Koyları Hangileridir?

Turunç Gezilecek Yerler Nelerdir? Turunç'un Meşhur Koyları Hangileridir?

Yeşil ve mavinin sessiz renklerini birleştiren bu cennet mekanda şu anda 2.500’den fazla kişi ikamet ediyor. Huzurlu ve sakin bir tatil geçirmek istiyorsanız Turunç sizin için mükemmel bir seçim olacaktır. Aslında eski bir balıkçı kasabası olarak bilinen yer, 1970 yılından sonra gelişmeye başlamış ve kıyı şeridinde önemli bir tatil merkezi haline gelmiştir.

Turunç, eskimeyen ünü nedeniyle artık kruvaziyer ve yatların en sık uğrak noktalarından biri haline geldi. Kıyı boyunca demirlemiş yerli ve yabancı bayraklı çok sayıda tekne görmek mümkündür. Turunç doğal güzelliğini korumayı başarmıştır. Bu ve aynı zamanda altın kumlu plaj ve sakinlik ile birleşen akvaryum benzeri denizi, Turunç’un prestijli mavi bayrak ödülüne layık görülmesinin nedenidir. Marmaris’e göre daha sessiz ve sakin karakteri nedeniyle ister sevdikleriyle ister tek başına daha serin bir tatil arayanlar için en iyi seçim olacaktır.

Turunç Gezilecek Yerler Nelerdir?

Marmaris Uluslararası Yarış Haftası

Ekim ayında Turunç’u ziyaret ettiğinizde, sadece 30 dakikalık sürüş mesafesindeki Marmaris’teki en iyi yelken etkinliklerine katılma ayrıcalığına sahip olacaksınız. Burada denizcilerin hünerlerine tanık olacaksınız ve genellikle her kesimden insanı burada görebilirsiniz. Popüler Dj genellikle etkinliği daha büyük ve daha iyi hale getirmek için davet edilir. Ayrıca mayıs ayında Marmaris denizcilik ve bahar şenliği vardır.

Turunç Meydanı

Turunç Meydanı sıcakkanlı yerlilerle sohbet edebileceğiniz popüler bir kokteyl bara sahiptir. Bu yoğun bir günün ardından dinlenmek için iyi bir yer olacaktır. Harika müziklerle deneyimleyebilirsiniz ve hatta yerel dilde bazı kelimeler öğrenme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Jeep ile Safari Gezisi

Kasabadan kırsaldaki sakin yerlere tam bir jeep safari gezisine çıkabilirsiniz. Kırlardaki koyları ve el değmemiş ormanları keşfedebilirsiniz. Yüzme kıyafetlerinizi yanınızda bulundurun çünkü berrak şelalelerde ve sessiz koylarda yüzme fırsatınız olacaktır.

Tüple Dalış

Turunç, harika su altı görünürlüğü ve Akdeniz’in mavi suları nedeniyle ideal bir tüplü dalış gezisi sunuyor. Bu nedenle her seviyedeki dalgıç tüplü dalışı deneyimleme fırsatına sahip olabilir. Sizi sualtı dünyasıyla tanıştırabilecek kiralık dalış ustaları vardır. Tüplü dalış becerilerini öğrenmeniz için mükemmel bir fırsat sunulmaktadır. Dalıştan hoşlanmıyorsanız, aynı zamanda en iyi deneyim olan tekne gezisinin keyfini çıkarabilirsiniz.

Pamukkale Gezisi & Hierapolis Antik Kenti

Pamukkale, yıllar içinde biriken ılık ve kalsiyumca zengin kaynak suları tarafından yaratılmıştır. Hierapolis antik kenti çevresinde muhteşem bir doğal sit alanı olan bu yerde rahatlayabilir aynı zamanda Hierapolis antik kenti keşfedebilirsiniz.

Efes

Efes, dünyanın en iyi korunmuş antik siteleri arasındadır. Burada Artemis tapınağını, yaklaşık 200 yıllık Celsius kütüphanesini ve son zamanlarda Tom Jones gibi popüler yıldızları ağırlayan bir amfitiyatroyu göreceksiniz. Meryem Ana’nın son yıllarını geçirdiğine inanılan evini ziyaret edeceksiniz. Buradan alacağınız tasavvuf hissi hoşunuza gidecektir.

Turunç’un Meşhur Koyları Hangileridir?

Turunç, tüm gününüzü koylarda gezinerek ve dalgalar arasında yelken açarak geçirebileceğiniz güzel bir sahil şeridine sahiptir. Kaçırmamanız gereken heyecan verici bir deneyim olduğunu göreceksiniz.

Turunç Koyu yaz aylarında baya kalabalık oluyor. Fakat özellikle hafta içi sakin zamanlarda bu koyu ziyaret ederek berrak denizinde rahatlayabilirsiniz. Eğer maceralardan hoşlanıyorsanız rafting gezisi sizin için iyi olacaktır. Bir gruba katılın ve sularda rafting seansının tadını çıkarın. Rafting konusunda iyiyseniz, son derece heyecan verici bir deneyim olacak bazı rafting yarışmalarına katılma ayrıcalığına sahip olabilirsiniz.

Mutlaka ziyaret etmeniz gereken koylar ve sahilleri

Turunç Sahil,

İçmeler plajı,

Amos plajı (Amos koyu)

Kumlubük Koyu,

Marmaris plajını bir tekne gezisi ile rahatlıkla görüp gezebilirsiniz.

Heyecan verici bir deneyim yaşamak istiyorsanız, yerel halkla nasıl iyi etkileşim kuracağınızı öğrenmelisiniz. Sıcakkanlı halk sizi gezdirmekten hoşlanacaktır. Turunç’tan kalkan tekne turlarının yanı sıra Marmaris’ten kalkan turlardan birine katılarak Pamukkale, Efes gibi Türkiye’nin ünlü ve turistik yerlerini görebilir, hatta Rodos Adası’nı bir günlüğüne ziyaret edebilirsiniz. Amon ve Kumlubük birbirlerine yakın oldukları için onlara komşu koylar diyebiliriz. Bu yüzden Turunç’tan ayrılmadan önce bu iki sevimli komşu koya bir gün ayırmak eğlenceli olabilir.

Kumlubük Koyu

Kumlubük, deniz, güneş, altın kumsalların mükemmel birleşiminin tadını çıkarabileceğiniz ve ünlü mağarasını ziyaret edebileceğiniz seçkin bir bölgedir.

Amos Koyu

Turunç’a yarım saatlik yürüme mesafesindeki Amos antik kenti, Turunç ile Kumlubük arasında bir tepenin üzerinde yer almaktadır. Bu tepenin tepesinden hem gün batımı hem de gün doğumu manzarası olağanüstü. Antik kent, gizemli arkeolojik kalıntılarını ve eski tiyatrosunu surların kalbinde saklıyor.

 

 

 

About admin

Check Also

20

20 Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.