Ev Dekorasyonunda Çiçek Kullanımı

Çiçeklerin bize mutluluk ve pozitif enerji verdiği, ruhumuzda canlılık yarattığı su götürmez bir gerçek. Yaz ayları da geldiğinden her yer çiçek açmış durumda. Peki bu çiçeklerin içimizde yarattığı olumlu duyguları neden biz de ev dekorasyonuna yansıtmayalım. Eviniz ister küçük olsun ister büyük, isterseniz apartman dairesi olsun isterseniz de villa. Ev dekorasyonunda çiçek kullanmamanız için hiçbir sebep yok.

Ev dekorasyonunda seçtiğimiz çiçekler aslında ruhumuzu da yansıtır. Enerjik bir oda yaratmak için kırmızı çiçeklerden yardım alabiliriz. Diyelim ki daha romantik bir hava yaratmak istiyorsunuz. O zaman da pembe ve mor çiçekleri kullanabilirsiniz. Tabii ki çiçeklere bakamam diye korkanlar olabilir. Bu nedenle evinize canlı çiçek almıyor olabilirsiniz. O zaman da yapay çiçeklerden yardım olarak ev dekorasyonunda çiçekleri kullanabilirsiniz. Balkonları da unutacak değiliz sanırım.

Çiçekleri kullanacağınız yerler de oldukça önemli. Genellikle yapay çiçekler orta sehpaları süslese de, canlı çiçekler ışık önünü sevdiği için cam önlerini ya da cama yakın duran sehpalara koyabilirsiniz. Daha büyük saksıdaki çiçekleri ise oda girişlerinde ya da koltukların yanlarında değerlendirebilirsiniz. Tabii ki sadece oturma odasında kullanacak değiliz çiçekleri. Banyodan yatak odasına, kapı girişlerine kadar evinizin istediğiniz yerinde keyifle kullanabilirsiniz.

Ev dekorasyonunda çiçek kullanımı her ne kadar ruhumuza hitap etse de fazlasıyla abartıldığında odayı bir orman havasına büründürebilir. Benim ev dekorasyonda en sevdiğim çiçekler; orkideler. Şık ve zarif bir hava katıyor bence orkide bulunduğu mekana. Romantik bir ortam yaratmak için ise tek ihtiyacınız olan çiçek güller. Peki sizin ev dekorasyonunda en sevdiğiniz çiçek nedir?

About admin

Check Also

How to Cope with Morning Sickness and Nausea During Pregnancy?

Your joy and excitement when you find out that you are pregnant, As with 70% …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.