hamile kalmak için ilişkiden ne kadar sonra tuvalete gidilmeli

hamile kalmak için ilişkiden ne kadar sonra tuvalete gidilmelii bilgi90’dan bulabilirsiniz

Hamile kalabilmek için 9 altın kural

İlişki sonrası hiç kıpırdamadan yatmak, amuda kalkmak, yıkanmamak hamile kalmayı kolaylaştırır mı? - YouTube

Nasıl hamile kalınır, en uygun gün ne zaman? İlişkiden sonra hamile kalmak için ne yapılmalı?

Nasıl hamile kalınır, en uygun gün ne zaman? İlişkiden sonra hamile kalmak için ne yapılmalı?

Hamile kalmak için kadınlarda doğurganlığın yüksek seviyelerde olduğu zamanları kullanmak gebe kalma olasılığını yüksek oranda arttırmaktadır. Bu dönem uzmanlara göre yumurtlama gününden beş gün önce veya yumurtlama günü olarak tanımlanmaktadır. Hamile kalmaya karar verdiğiniz dönemlerde kesinlikle tütün ve alkol gibi insan sağlığına ve bebeğinize zarar verecek olan ürünlerden kaçınmanız gerekmekle beraber bu da doğurganlığınızı arttıracaktır. Hamile kalmak için uygun günler ve diğer tüm detayları derlediğimiz bu haberimizde doğurganlık döneminiz ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruların cevabına ulaşabilirsiniz. Peki, Nasıl hamile kalınır? Gebe kalmak için ne yapmalı?

Hamile Kalmayı Kolaylaştırmanın yolları Neler?

Hamile Kalmayı Kolaylaştırmanın yolları Neler?

1 ) Kolay ve erken hamile kalabilmenin yolu nedir?


İlk olarak şunu belirtmekte fayda var. 1 sene boyunca, düzenli bir şekilde cinsel ilişkiye girildiği halde hamileliğin meydana gelmemesi (35 yaş üzerinde 6 ayda hamilelik oluşmaması) durumunda, kısırlık yani infertilite durumundan bahsetmek gerekir. Bu durumlarda, bir tek burada sözü geçen tavsiyeleri uygulamak vakit kaybına, bunun sonucu olarak da gerekli tedavilerin zorlaşmasına sebep olabilir. Bu sebepten dolayı, kısırlık (infertilite) durumu bulunan hastalar, bunun nedeninin araştırılması ve tedavisinin sağlanabilmesi için doktora başvurmaları gerekir. Burada bahsi geçen ve doktorlarının tavsiye ettiği kolaylaştırıcı etkenlere de dikkat etmeleri gerekmektedir.

Kısırlık durumu söz konusu olmayan, korunmasız ilişki süresi 1 yıldan kısa olan çiftler, sadece hamileliği daha kolay bir hale getirmelerini sağlayan tavsiyeler ile beraber, kendi kendilerine hamile olmayı deneyebilirler ve 1 yıl sonunda hamilelik meydana gelmez ise, o zaman doktorlarına başvurabilirler. 35 yaşından büyük olan kişilerde bu süre 1 yıl değil, 6 aydır. Çünkü bu yaşlarda geçen her 6 ay dahi, yumurtalık kapasitesi ve hormonal durum bakımından önem taşır. Daha faza vakit geçirmeden, hamilelik tedavisi için doktora başvurulması gerekmektedir.


2 ) Hamile kalmak için dikkat edilmesi gereken tavsiyeler nelerdir?

Yazı kaynağı : jinekoloji.com

Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.


Yazının devamını okumak istermisiniz?

About admin

Check Also

20

20 Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.