posta teslim bordrosu mübadele servisine geldi ne demek ptt

posta teslim bordrosu mübadele servisine geldi ne demek ptti bilgi90’dan bulabilirsiniz

“Posta Teslim Bordrosu Mübadele Servisine Geldi” ne demek?​

Cevap:

^_^Selammm

Sorunuz şöyle:

❓”Posta Teslim Bordrosu Mübadele Servisine Geldi”ne demektir, diye soruyorsunuz ❓

=>>Cevaba geçmeden önce soruda olan kelimelerin anlamlarını öğrenelim <<=

⏩Posta ⏪

&Bir yerden bir yere, ya da uzağımızdaki bir akrabamıza, arkadaşımıza gönderdiğimiz mektup, paket vb olan şeylerdir.

Veya bir yerden gelen mektup, paket vb şeylerdir.

⏩Teslim ⏪

=>>Bir şeyin sahibine verilmesidir diyebiliriz

⏩Bordro ⏪

=>>Bir işverenin iş karşılığında işçiye verdiği tüm ödemeleri içeren belgedir diyebiliriz

⏩Mübadele ⏪

=>>Mübadeleye direkt değişim, değiş tokuş diyebiliriz

⏩Servis ⏪

=>>Servise biz hizmet diyebiliriz

=>>Veya bir iş yerinin bir parçası olan hizmet, iş diyebiliriz 🙂

⏩Geldi ⏪

=>>Herhangi bir şeyin, bir kişinin gelmesi diyebiliriz 🙂

↪️Peki “Posta Teslim Bordrosu Mübadele Servisine Geldi”ne demek!

↗️Şöyle diyebilirim :

” Size gelecek kargonun evinize yakın ptt Servisine geldiğini, ve adresinize teslim edilmesi için dağıtıma hazır hale geldiğini” bildirmek için yazılmıştır

⭐ Başarılar ⭐

#SayısalTim!!

Adım adım açıklama:

Yazı kaynağı : eodev.com

Posta Teslim Bordrosu Mübadele Servisine Geldi NE DEMEK ?

posta teslim bordrosu mübadele servisine geldi

Posta Teslim Bordrosu Mübadele Servisine Geldi ne demek ptt kargo bi el atın arkadaşlar :(

PTT Kargo Mübadele Şikayetleri - Şikayetvar

Posta Teslim Bordrosu Mübadele Servisine Geldi

(2020 ÇÖZÜLDÜ) Posta Teslim Bordrosu Mübadele Servisine Geldi Ne Demek?

(2020 ÇÖZÜLDÜ) Posta Teslim Bordrosu Mübadele Servisine Geldi Ne Demek?

Son dönemlerde PTT üzerinden kargo alacak olanların sık karşılaştığı bir sorun üzerine detaylı bir rehber hazırlamak istedik. Posta Teslim Bordrosu Mübadele Servisine Geldi ne demek? gelin birlikte öğrenelim.

Posta Teslim Bordrosu Mübadele Servisine Geldi Ne Demek?

Aliexpress, Alibaba, Etsy, Amazon, Ebay, Gearbest gibi alışveriş siteleri üzerinden alışveriş yaptığınızda size bir kargo takip numarası atanır. Yurt dışı alışverişlerinde kargo takip numarasını PTT üzerinden takip ederken bu uyarıyı alırsınız.

“Posta teslim bordrosu mübadele servisine geldi” cümlesi kargonuzun Türkiye’ye geldiğini, kayıt altına alındığını ve dağıtım için hazır olduğu anlamına geliyor.

Kargom gümrüğe takıldı mı? Kargonun gümrükte takıldığını nasıl anlarız?

Bu uyarı metni ile birlikte kargonuzun gümrükte takılıp takılmadığına ilişkin bir merak söz konusu olabilir. Hiç merak etmeyin, kargonun gümrüğe takılıp takılmadığını anlamak için yapabileceğiniz çok basit bir sorgulama bulunuyor.

PTT gönderi takip sayfası üzerinden kargo numarasını girdikten sonra “değer konuşmuş ücret” kısmının altında 0 TL ücreti yazıyorsa kargonuz gümrükten geçmiş demektir. Eğer ekstra ücretler de belirtilmiş ise bu ücretleri PTT’ye ödeyerek kargonuzu rahatlıkla teslim alabilirsiniz.

Aliexpress kargom gümrükten geçti mi?

Yukarıdaki adımları takip ederek Aliexpress üzerinden sipariş verdiğiniz kargonuzun durumunu öğrenebilirsiniz.

Faydalı bilgiler;

Türkiye istanbul avpim istanbul(avr posta teslim bordrosu mübadele servisine geldi) olarak bilgi cümlesini ekranda görüyorsanız durumunuz farklı değildir. Sorgulama ekranından ulaşabilirsiniz.

PTT’nin gümrük noktasında genel dağıtım bölgeleri İstanbul’da da bulunuyor. Dolayısı ile eğer ekranda “İstanbul(avr)arnavutköy posta teslim bordrosu mübadele servisine geldi” görüyorsanız endişelenmeyin.

Sakarya, Üsküdar(İstanbul) ilçesinde, Samsun, İzmir, Afyon, Mersin, İskenderun ve Ankara illerinde de büyük dağıtım merkezleri bulunmaktadır.

Posta Teslim Bordrosu Mübadele Servisine Geldi ne zaman gelir?

Bu uyarıya istinaden kargonun size teslim süresi gümrük ücretlerinin ödenmesi ile birlikte PTT’nin dağıtım yoğunluğuna bağlıdır. Genellikle 7 ile 21 gün arasında kesin teslimatlar yapılmaktadır.

Posta Teslim Bordrosu Mübadele servisi iletişim

Posta Teslim Bordrosu ile ilgili bir iletişim, telefon veya harita konumu internet üzerinde bulunmamaktadır. En iyi yöntem PTT’yi arayarak bilgi almaktadır.

Yazı kaynağı : arabateknik.com

“Posta Teslim Bordrosu Mübadele Servisine Geldi” Ne Demek ?

Yurtdışı Gönderilerinizin Gümrükte Takılıp Takılmadığını Nasıl Anlarsınız ?

Az sonra sizinle paylaşacağımız tekniği internet ortamında çok az kişi bilmektedir. Bu teknik sayesinde kargolarınızın henüz İstanbul’dayken gümrüğe takılıp takılmadığını rahatlıkla öğrenebileceksiniz. Öncelikle aşağıdaki resmi dikkatli bir şekilde inceleyiniz. Dipnot: Kargonuzun gümrüğe takılıp takılmadığını sadece kargo takip numaranız mevcutsa öğrenebilirsiniz.

1.) Öncelikle gonderitakip.ptt.gov.tr adresinden PTT kargo takip sayfasına giriniz.

2.) Açılan sayfaya kargo takip numaranızı yazınız.

3.) Aşağıdaki resimdeki gibi “Değer Konulmuş Ücret” kısmı ve onun alt ve üstündeki bilgiler kısmı sıfır (0 TL) olarak gözüküyorsa ürününüz gümrükten geçmiş demektir. Yani aynen alttaki gibi ağırlık/değer konulmuş ücret/ödeme şart bedeli ve gönderi ücreti kısmı 0 TL olarak gözüküyorsa gönderiniz gümrükten geçmiş demektir.

Aliexpress sitesinin Posta Teslim Bordrosu Mübadele Servisine geldi kelimesinden başka pek çok terimi vardır. Zamanla bu kelimelerin anlamlarını da sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bu tekniği sadece bizim internet sitemizde bulabilirsiniz. İnternet ortamında bu tekniği bilen kişi sayısı çok azdır. Bu teknik sayesinde ürününüzün gümrüğe takılıp takılmadığını hızlı bir şekilde kontrol edebilirsiniz. Biliyorum bazı arkadaşlar sürekli kargo takip numarasını sorgulatıyor ve bu da artık bir bağımlılık haline geldi. Bu durumun önüne geçmek için bu yöntemle İstanbul’a kargonuz geldiyse gümrüğe takılıp takılmadığını hızlı bir şekilde kontrol edebiliyorsunuz. Yeter ki yukarıda da belirttiğimiz gibi gönderiniz takipli kargo ile gönderilmiş olsun. Takipli kargo diğer takipsiz kargolara göre oldukça farklı şekilde işlemektedir. Aslında takipsiz kargoların da birer takip numaraları vardır ancak bu takip numaralarını siz göremezsiniz. Sadece PTT Müdürlüğünde kayıt edildiği için ve ekstra ücret ödemediğiniz için onları takip edemezsiniz. İşte takipli kargonun takipli olmayan kargodan farkı da budur. Kaybolma, çalınma veya herhangi bir durumda en azından elinizde güvence olması adına mutlaka gönderileriniz değerliyse takipli kargo ile göndermenizi tavsiye etmekteyiz. Çünkü takipli kargoyu her şekilde takip edebilmeniz mümkündür.

Sizler de PTT Kargo ile ilgili aklınıza takılan soruları aşağıya yorum olarak yazabilirsiniz. İnternet sitemiz editörleri hızlı bir şekilde sizlere yardımcı olmaya çalışacak ve kafanızdaki soruları giderme konusunda ilerleme kaydedecektir. Ayrıca ilginizi çekebileceğinizi düşündüğümüz bir diğer yazıda “Turkcell Bedava İnternet Kampanyaları” sayfasıdır. Eğer telefonunuzun bedava internete ihtiyacı varsa o konumuza göz atmanızı önermekteyiz.

Yazı kaynağı : www.dizin.cc

Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

About admin

Check Also

20

20 Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.