uyanış büyük selçuklu son bölüm izle tek parça youtube

uyanış büyük selçuklu son bölüm izle tek parça youtubei bilgi90’dan bulabilirsiniz

Uyanış: Büyük Selçuklu - YouTube

Uyanış Büyük Selçuklu 7. Bölüm Full İzle TRT1! 9 Kasım Uyanış Büyük Selçuklu 7. Bölüm Tek Parça Youtube İzle!

Uyanış Büyük Selçuklu 7. Bölüm Full İzle TRT1! 9 Kasım Uyanış Büyük Selçuklu 7. Bölüm Tek Parça Youtube İzle!

Uyanış Büyük Selçuklu 7. Bölüm Full İzle TRT1! TIKLAYINIZ

Yeni sezonda TRT1 ekranlarında yayınlanmaya başlayan Uyanış Büyük Selçuklu dizisi yoğun ilgi görmeye devam ediyor. İlk bölümü ile ses getiren dizinin yeni bölümleri merakla bekleniyor. Dönem dizisi olan Uyanış Büyük Selçuklu aksiyon ve heyecan dolu sahneleri ile izleyiciyi ekrana kilitlemeye devam ediyor. Yeni sezonun en iddialı yapımları arasında yer alan dizi her hafta pazartesi günleri saat 20.00’da seyircisi ile buluşuyor.

Uyanış Büyük Selçuklu dizisi tarihsel bir dönemi anlatması ve güçlü senaryosu ile dikkat çekiyor. Selçuklu Devleti’nin Melikşah’ın başa geçmesi ile verdiği mücadeleleri anlatan dizi güçlü oyuncu kadrosu ile de dikkat çekiyor. Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin oyuncu kadrosunda Buğra Gülsoy, Hatice Şendil, Leyla Lydia Tuğutlu, Ekin Koç, Sevda Erginci ve Gürkan Uygun gibi birçok ünlü oyuncu yer alıyor. TRT1’in sevilen dizisi Uyanış Büyük Selçuklu’nun yeni bölümleri heyecanla bekleniyor.

Uyanış Büyük Selçuklu Dizisi 6. Bölümde Neler Oldu?

Uyanış Büyük Selçuklu dizisi geçen hafta 6. bölümü ile ekrana geldi. Tüm cephelerde beklenmedik olayların yaşandığı 6. bölüm aksiyonlu sahneleri ile heyecan yarattı.

Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin yayınlanan son bölümünde Sencer, üzerine aldığı büyük görevi gerçekleştirmek ister. Ancak hücreye kapatılan Sencer, Gazali’yi öldürmek için buradan çıkmanın bir yolunu bulmak zorunda kalır. Hücereden çıkmak için başka şansı olmayan Sencer, Turna’ya ulaşmaya çalışır. Hücreden kurtulan Sencer medreseden ayrılan Gazali’nin kalbine nişan aldığı ok ile kendisine verilen görevi tamamlar. Bu sırada Melikşah ise Ebulkasım ile uğraşmaktadır. Aralarında uzun zamandır düşmanlık olan Ebulkasım uzlaşmayı sağlamak için Elçin ile evlenmek ister. Elçin ise abisini kurtarmak için yeni planlar yapmaya başlar. Gazali’yi öldürerek üzerindeki casus şüphelerini yıkan Sencer, Batınilerin hain planlarını ortaya çıkarmak için çalışmalara başlar.

Uyanış Büyük Selçuklu Dizisi 7. Bölüm Fragmanı Yayınlandı Mı?

Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin yayınlanan son bölümünden sonra yaşanacaklar merakla bekleniyor. İzleyici Melikşah’ın Elçin’in evlenmesine izin verip vermeyeceğini ve Sencer’in Batınilerin oyununu ortaya çıkarıp çıkaramayacağını merak ediyor. Sevilen yapım yeni bölümü ile bu akşam saat 20.00’da TRT1’de.

Yazı kaynağı : haberlerankara.com

Uyanış Büyük Selçuklu 8. bölüm izle!

Uyanış Büyük Selçuklu 8. bölüm izle!

Uyanış Büyük Selçuklu 8. bölüm izle bağlantısı izleyenler tarafından araştırılmaya başlandı. Başrollerinde birçok ünlü yıldızın rol aldığı Uyanış Büyük Selçuklu 8. son bölüm tek parça TRT 1 ve youtube’da izlenebilecek.

Uyanış Büyük Selçuklu son bölümde; Yorgos’un ağır yaraladığı Sencer, Tapar’ın refakatinde Kınık Obası’na getirilmişti. Başulu, Sencer’i obaya getiren kişinin yıllardır hasretini çektiği oğlu Tapar olduğunu anlayınca dayanamamış ve Tapar’a sarılmıştı. Başulu, annelik hissiyatına kapılıp Tapar’ın kendi oğlu olduğunu itiraf edecek midir? Sencer’i tedavi edebilmek için çırpınan Turna, ilaç yapabilmek için obanın dışına şifalı ot toplamaya gitmiş, burada karşısına Yorgos çıkmış ve Turna’yı bayıltmıştı. Yorgos’un kirli ellerinden Turna’yı kim nasıl kurtaracaktır? Tüm bu olanların yanı sıra Seferiye, Terken’in Elçin’i nasıl oyuna getirdiğini araştırmaktadır. Bu sebeple Terken’in tüm sırlarını bilmekte olan Firdevs’i alıkoymuştur.

UYANIŞ BÜYÜK SELÇUKLU 8. BÖLÜM İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Seferiye, Firdevs’ten Terken’in tüm sırlarını öğrenecek midir? Onu Terken’in aleyhinde şahitlik etmeye ikna edebilecek midir? Kurduğu oyunların açığa çıkmasından endişelenen Terken, Seferiye’ye engel olabilecek midir? Isfahan’da halkı galeyana getirenleri açığa çıkarıp cezalandırılmalarını sağlayan Hasan Sabbah, kuşkuların odağı haline gelmişti. Yakayı ele vermenin eşiğine gelen Hasan Sabbah, Melikşah’ın kendisine yönlendirdiği kuşku oklarını savuşturabilecek midir? Öte yandan kutsal emanetlerin Bizans’a geçtiğini öğrenecek olan Melikşah, emanetleri kurtarmak için nasıl bir yol izleyecektir?

Yazı kaynağı : www.superhaber.tv

Uyanış: Büyük Selçuklu

Uyanış: Büyük Selçuklu

Aşkla, sırla ve mücadele ile yoğrulmuş destansı bir yolculuk…
Melikşah, Anadolunun kapılarını Türklere açan Selçuklu Hükümdarı Sultan Alparslan’ın ölümünün ardından tahta geçer. Aynı gün çok sevdiği Kıpçak hatunu Başuluyu doğum yaparken kaybettiği haberini de almıştır. Kıpçak-Selçuklu düşmanlığı sebebiyle yeni doğan bebek, devletin devamlılığı için tehlike arz ediyordur. Melikşah için bu durum çok zor olsa da onu bir daha görmemek ve sormamak üzere Nizamülmülk’e teslim eder.
 
Sultan Melikşah, Sultan Alparslandan aldığı Selçuklu Devleti’nin gücünü doruklara çıkarır. Fakat Selçuklu büyüdükçe düşmanları da hem devletin içinde hem de dışında çoğalmaktadır.
Doğumundan itibaren kaderinin devletle bir yazıldığı, ölene kadar da tek gayesinin devlete hizmet olacağı düsturuyla yetişen Sencer, yıllarca aldığı eğitimle idealist bir kahramana dönüşür ve bu kahramanlıklar onu Sultan Melikşah’ın fedaisi yapar. Nizamülmülk’ün en güvendiği adamlarından olan Sencer, devleti için tüm zorlu görevleri üstlenmeye hazırdır.
 
Melikşah ve Sencer türlü tehlikeler ile mücadele ederken en büyük destekçileri Nizamülmülk gibi liyakatli devlet adamları, Gazalî gibi alimler, Ömer Hayyam gibi bilim adamları, Yusuf Hamedani gibi irfan sahibi kişiler olacaktır. Diğer tarafta Karahanlı hanedanından gelen asil soylu Terken, Melikşah’ın hatunu olmanın verdiğii güçle devlete hâkim olmak istiyordur. Fakat onun bu ihtiraslarının karşısında devletin Baş Hatunu olan Melikşah’ın anası Seferiye, Melikşah’ın oğlu Tapar’ın Hatunu olan Gevher ve saraya gelişiyle dengeleri değiştirecek olan asil Türkmen kızı Elçin olacaktır.
Selçukluyu yıkmaya yeminli Hasan Sabbah, devlete hâkim olmak isteyen Terkenin kurduğu tehlikeli entrikalar ve hepsinin ortasında amansız bir mücadeleye giren Sencerin Turna ile yaşayacağı fırtınalı aşk…

Yayin Tarihi: Her Pazartesi – 20.00

Yazı kaynağı : www.trt1.com.tr

Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.


Yazının devamını okumak istermisiniz?

About admin

Check Also

20

20 Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.