Kategoriler
Uncategorized

whatsapp süreli mesajlar devre dışı bırakıldı ne demek

whatsapp süreli mesajlar devre dışı bırakıldı ne demeki bilgi90’dan bulabilirsiniz

WhatsApp’ta okundu bilgileri nelerdir ve bunları kapatmak zorunda mısınız? En tatlı ev

WhatsApp'ta okundu bilgileri nelerdir ve bunları kapatmak zorunda mısınız? En tatlı ev

WhatsApp’ın avantajları ve dezavantajları vardır. Bir yandan, şunlardan biridir: Arama ve mesajlaşma için kullanılabilecek en kolay uygulama Öte yandan mahremiyet gibi bazı alanlardan yoksundur. WhatsApp’ta numaranız varsa herkes size mesaj gönderebilir. Ayrıca mesajı okuyup okumadığınızı da bilecekler. Neyse ki, bunu okundu bilgileri yardımıyla sınırlandırabilirsiniz. Okundu bilgileri ve bunları devre dışı bırakmanız gerekip gerekmediğini öğrenin.

Okundu bilgilerini devre dışı bırakmak, WhatsApp onay işaretlerini ve mesaj bilgilerini etkiler. Davranış, bireysel sohbetler, gruplar ve WhatsApp durumuna göre değişir. WhatsApp’taki onay işaretlerinin neler olduğunu ve okundu bilgilerini devre dışı bırakmanın onu nasıl etkileyeceğini görelim.

Başlayalım.

WhatsApp’ta etiketleri kontrol etmek ne anlama geliyor?

WhatsApp konuşmalarında tek, çift ve mavi olmak üzere üç tür onay işareti (veya etiket) göreceksiniz. Bireysel sohbetlerde tek bir gri onay işareti, mesajın sizin tarafınızdan gönderildiği anlamına gelir. İki gri onay işareti, mesajın alıcıya başarıyla teslim edildiğini gösterir. İki mavi onay işareti, alıcının mesajınızı okuduğu anlamına gelir.

Içinde WhatsApp grupları , Onay işaretlerinin anlamı biraz değişir. Bir onay işareti, mesajın sizin tarafınızdan gönderildiği, ancak grup katılımcılarından birinin henüz almadığı anlamına gelir (bunun nedeni iletişim sorunları olabilir). Aynı şekilde, mesaj grubun tüm üyelerine teslim edildiğinde çift onay işaretleri görünecektir. Son olarak, mavi onay işaretleri tüm üyelerin mesajınızı okuduğu anlamına gelir.

Gönderdiğiniz mesajların yanında mavi onay işareti görünmüyorsa bu, kişinin mesajınızı görmediği anlamına gelebilir. Ağ sorunları yaşıyor olabilirler veya telefonları kapalı olabilir. Ancak hiçbirinin doğru olmadığından eminseniz, okundu bilgilerinizi devre dışı bırakabilir veya sizi engelleyebilirler.

WHATSAPP’de okundu bilgisi nedir

Makbuzlar, yanında görünen onay işaretleridir. Gönderilmiş Mesajlarınız. Okundu bilgileri, WhatsApp’ta mavi onay işaretlerini ve mesaj bilgilerini (teslim ve okuma süresi) gizlemenizi veya göstermenizi sağlayan bir özelliktir.

Birisi size WhatsApp üzerinden kişisel bir mesaj gönderdiğinde ve siz onu okuduğunuzda, ancak o zaman mesajın yanında iki mavi onay işareti görürler. Ayrıca (i) simgesine tıklayarak mesajın tam olarak okunduğu zamanı görebilir. Ancak okundu bilgilerini devre dışı bırakabilirsiniz.

WhatsApp’ta okundu bilgilerini kapattığınızda ne olur?

WhatsApp’ta okundu bilgilerinin bireysel sohbetleri, grupları, durumu ve sesli mesajları nasıl etkilediğini görelim.

Okuma Makbuzları Bire Bir Sohbetleri Nasıl Etkiler?

WhatsApp ayarlarında okundu bilgilerini devre dışı bıraktığınızda, gönderen okuduğu mesajlar için mavi yerine yalnızca iki gri onay işareti görür. WhatsApp mesajını okuduğunuzda örneğin zaman damgasını göremeyecekler ve yalnızca teslim süresi görünecektir.

Okundu bilgilerini kapatmak, WhatsApp mesajlarını diğer kişiye göstermeden okumamıza yardımcı olur. Ama bir dezavantajı var. Gönderdiğiniz mesajlar için okundu bilgilerini görme hakkını bile kaybedersiniz. Dolayısıyla, okundu bilgisi devre dışı bırakılmış mesajlar gönderdiyseniz, mesajı okurken iki gri onay işareti de görürsünüz. Aynı şekilde, mektubu okumak için yeterli zamanınız olmayacak. Kısaca, mesaj okuma bilgilerini görüntülemek için okundu bilgilerinin her iki tarafta da etkinleştirilmesi gerekir.

Okundu bilgileri WhatsApp gruplarını ve durumunu nasıl etkileyebilir?

Okundu bilgilerini devre dışı bırakmak, WhatsApp durumunu veya hikayesini de etkiler. Okundu bilgilerini kapattığınızda ve birinin durumunu görüntülediğinizde, onları gördüğünüzü bilmezler. Bunun nedeni, Okundu Bilgilerinin devre dışı bırakılması, adınızın Gösterilenler Listesinden gizlenmesidir. Harika, değil mi? Artık başkalarının durumunu onlar bilmeden görüntüleyebilirsiniz. Dayan. Burada da bir dezavantaj var. Okundu bilgisi devre dışı bırakıldığında, WhatsApp’ta durumunuzu görüntüleyen kişilerin adlarını göremezsiniz.

WhatsApp grupları söz konusu olduğunda, okundu bilgileri grup konuşmalarını etkilemez. Dolayısıyla, makbuzlarınız veya bir başkasının makbuzları kapatılsa bile, olağan onay işaretleri ve mesaj bilgileri görünecektir. Gönderilen mesajlar, tüm katılımcılar mesajı okuduğunda mavi onay işaretlerine sahip olacaktır. Teslimat tarihleri ​​ve okumalar gibi bilgileri içeren bir okuma görüntülemek için gönderilen herhangi bir mesaja tıklayın ve ardından simgeye (i) basın.

Okundu Bilgileri Sesli Mesajları Nasıl Etkileyebilir?

Bu garipWhatsApp Sesli Mesajları Okundu bilgilerini garip bir şekilde ele alıyor. Makbuzları devre dışı bırakan birine sesli mesaj gönderirseniz, kişi sesli mesajı görüntülediğinde mavi-mavi işaretler görmeye devam edeceksiniz. Mesaj bilgisinin içinde izlenme süresini ve saatini bulacaksınız.

Uzman ipucu: Okundu bilgilerini devre dışı bırakan kişiye, mesajlarınızı okuyup okumadığını görmek için bir sesli mesaj (XNUMX saniye uzunluğunda olabilir) gönderin.

Android ve iPhone’da WHATSAPP okundu bilgileri nasıl devre dışı bırakılır

WhatsApp’ta okundu bilgilerini etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için gereken adımlar.

Adım 1: koşmak Whatsapp Telefonunda. Bir sistemde Android işlemi Simgeyi tıklayın Üç puan en üstte Ve git الإعدادات. üzerine iPhone Basın الإعدادات Aşağıda.

Adım 2: Adresine git Hesap ve ardından gizlilik.

Adım 3: kapamak Okundu Bilgileri’nin yanındaki geçişi açın.

Not: Birinin durumunu gizlice görüntülemek için okundu bilgilerini devre dışı bırakırsanız ve ardından durum sona ermeden önce okundu bilgilerini tekrar etkinleştirirseniz, kişi durumu gördüğünüzü bilecektir.

Okundu bilgilerini kapatmalı mısınız?

Cevap, ihtiyacınıza bağlıdır. Başkalarının mesajlarını ne zaman okuduğunuzu bilmesini ve görmesini istemiyorsanız, okundu bilgilerini devre dışı bırakmak faydalı olacaktır. Ancak belirtildiği gibi, bireysel sohbet makbuzlarını ve durumunu da görüntüleme hakkını kaybedeceksiniz. Öyleyse, buna uygunsanız, devam edin ve onları devre dışı bırakın ve huzurlu bir yaşam sürün.

Yazı kaynağı : www.a7la-home.com

WhatsApp için “süreli mesajlar” özelliği kullanıma çıktı; işte detaylar – LOG

WhatsApp için

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma servisi WhatsApp, resmi destek bölümüne  eklediği bilgi sonrasında “süreli mesajlar” özelliğini kullanıma aldı.

WhatsApp en son yeni saklama alanı yönetimi aracıyla öğeleri toplu halde silmeyi ve saklama alanı açmayı oldukça kolaylaştıran altyapıyı kullanıma sunmuştu. Şimdi ise firma uzun zamandır gündemde olan “süreli mesajlar” özelliğini kullanıma sundu. Yakında herkes için gelecek özellik için firmanın daha önce de paylaştığımız açıklaması tam olarak şu şekilde

“Süreli mesajlar özelliğini etkinleştirerek WhatsApp üzerinden süreli mesaj gönderebilirsiniz. Bu özellik etkinleştirildiğinde, bireysel sohbette ya da grup sohbetinde gönderilen yeni mesajlar yedi gün sonra kaybolur. Yaptığınız en güncel seçim sohbetteki tüm mesajlar için geçerli olur. Bu ayar, sohbette daha önce gönderdiğiniz veya aldığınız mesajları etkilemez. Bireysel sohbetlerde, her iki kullanıcı da süreli mesajları etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilir. Grup sohbetlerinde, süreli mesajlar yalnızca grup yöneticileri tarafından etkinleştirilebilir veya devre dışı bırakılabilir.”

Firma yeni özellikten tam olarak yararlanmak adına şu bilgileri de veriyor:

Burada bir not düşen WhatsApp, “süreli mesajları yalnızca güvendiğiniz kişilerle kullanın. Çünkü örneğin, mesajlaştığınız kişi:

açıklamasında bulunuyor.

WhatsApp, süreli mesajlar için başka bilgiler de veriyor

Süreli mesajlardaki medyalar için WhatsApp’ın açıklaması ise şunlar: “Varsayılan olarak, WhatsApp’ta aldığınız medyalar otomatik olarak fotoğraflarınıza indirilir. Süreli mesajlar etkinleştirildiğinde, gönderilen medyalar sohbetten kaybolur ancak otomatik indirme özelliği açıksa telefona kaydedilir. WhatsApp’ta Ayarlar > Veri ve Depolama Kullanımı’na giderek otomatik indirme özelliğini devre dışı bırakabilirsiniz.”

İlginizi Çekebilir

Huawei’nin Mate 40 serisine merhaba deyin

Yazı kaynağı : www.log.com.tr

WhatsApp’ta Son Görülme ve Okundu Bilgisini Devre Dışı Bırakın! – İncehesap.com | Blog

WhatsApp'ta Son Görülme ve Okundu Bilgisini Devre Dışı Bırakın! - İncehesap.com | Blog

WhatsApp’ın son görülme ve okundu bilgisininin nasıl devre dışı bırakılacağını sizlere fotoğraflı bir şekilde anlatmaya çalıştık. Umarız istifade edersiniz.

1-) Son Görülme Durumu;

Son görülme durumu, sizin en son WhatsApp’ta ne zaman çevrim içi olduğunuzu göstren bir özellik. Bu özellik sayesinde ister sadece arkaşlarınız isterseniz tüm kişiler sizin en son ne zaman WhatsApp’ı kullandığınız kolayca öğrenebilir. Tabi bu özellik herkesin hoşuna gitmeyebilir. Siz de bu özelliği kullanmak istemiyorsanız kolayca devre dışı bırakabilirsiniz. Aşağıdaki anlattığımız adımları izleyerek WhatsApp’ın son görülme özelliğini devre dışı bırakabilirsiniz.

Ayarlar>>Hesap>>Gizlilik>>Son Görülme>>Hiç Kimse

Bu adımları izledikten sonra artık kimse sizin en son ne zaman WhatsApp’ta çevrim içi olduğunuzu göremeyecektir. Tabi bu durumda siz de kimsenin WhatsApp’ta son görülme tarihini göremeyeceksiniz.

2-) Okundu Bilgisi;

WhatsApp’ta size gelen mesajları okuduğunuzda, size mesajı gönderen kişinin ekranında mavi tik olur. Bu da mesajı gönderen kişinin mesajının okunduğu anlamına gelmektedir. Fakat size gelen mesajların sizin tarafınızdan okunduğunu, gönderen kişinin görmesini istemiyorsanız bu özelliği çok kolay bir şekilde kapatabilirsiniz. Aşağıda ki adımları izleyerek bu özelliği devre dışı bırakabilirsiniz.

Ayarlar>>Gizlilik>>Okundu Bilgisi

Bu adımları izledikten sonra okundu bilgisini kolayca kapatabilirsiniz. Tabi bu özelliği devre dışı bıraktığınız da siz de diğer kişilere gönderdiğiniz mesajların okunup okunmadığını göremeyeceksiniz.

WhatsApp Web Nasıl Kullanılır? Başlıklı yazımızı okumak için tıklayın.

Yazı kaynağı : www.incehesap.com

Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.