25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü mesajları, resimli sözleri 2021!

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü mesajları, resimli sözleri 2021!

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü olarak kabul edilen bugün için insanlar sosyal medya hesapları üzerinden, sevdiklerine ve yakınlarına göndermek üzere en güzel mesajları ve resimleri araştırmaya başladı. İşte 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü için en güzel resimli mesajlar, sözler..

Yıllar önce yaşanan ve günümüzde ne yazık ki halen devam eden kadına yönelik şiddet ilk olarak, BM Genel Kurulu 1999 yılında 25 Kasım gününü Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü olarak ilan etti. Bugünün 25 Kasım olarak belirlenmesinin nedeni 1960 yılında Dominik Cumhuriyeti’nde meydana gelen bir olaya dayanmaktadır. Ülkeyi diktatörlükle yöneten Rafael Trujillo’ya karşıtlığıyla bilinen Mirabal Kardeşler adlı üç kız kardeş, Trujillo’nun: “Ülkede iki tehlike var: Kilise ve Mirabal Kardeşler” şeklinde yaptığı açıklamadan günler sonra boğazlanıp dövülerek öldürüldüler.

KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE GÜNÜ MESAJLARI

-Kadına Şiddete HAYIR.!

-Kadınlar İnsandır. Biz İnsanoğlu. – Neşet Ertaş

-Kadınlara kalkan eller kırılsın…!

-Kadınlara şiddet değil; sevgi gösterelim.

-Her sessiz kalınan şiddet bir gün sizi bulur.

-Kadına yönelik yapılan şiddet, insanlığa ihanettir.

-Kadına şiddeti durdurmak, önlemek herkesin görevidir.

-Şiddete maruz kalan tüm kadınlarımızın yanındayız.

-Kadınların toplumdaki yeri, saygınlığı medeniyetin göstergesidir.

-Erkeklik kadını sevmek saygı duymaktır, ona vurmak değildir.

-Yaşama hakkı elinden alınmış tüm kadınları rahmetle, saygıyla anıyoruz.

-Fiziksel, psikolojik, sözlü şiddetin her türlüsüne karşıyız.

-Tüm kadınlarımıza şiddetten uzak, mutlu oldukları bir hayat diliyorum.

 -İnsanlık, kadının her şeyden önce bir insan olduğunun unutulmamasıdır.

-Kadına Yönelik Her Türlü Şiddetin Karşısında, Kadınların Mücadelesinin Yanındayız!

-25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü’nde kocaman bir “Biz” olalım.

-“Bütün Kadınlarımızın 25 Kasım Uluslararası Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü kutlu olsun”


-“Kadınlarımız, bugün ve her gün daha güvenli bir dünyada insan onuruna yakışır, şiddetten uzak ve eşit bir hayat hak ediyor. Unutmayalım ki, “Kadına Yönelik Şiddet İnsanlığa İhanettir”. Kadınlarımızın yani geleceği şekillendiren insanların daha adil, huzurlu, güvenli ve barışçıl bir dünyada yaşayabilmesi ve takvimlerimizden 25 Kasım’ı çıkarabilme ümidiyle…”

 -“25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü vesilesiyle yapılacak etkinliklerin, bu sağlıksız gidişatı engellemesini, bilinç, sağduyu ve itidal oluşumuna katkı sunmasını gönülden diliyorum. Unutulmamalıdır ki, ailenin sağlık ve mutluluğu, toplumun huzur ve güveni ancak kadınlarımızın saygı, sevgi ve adalet görmesiyle mümkündür.”

-” ‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nün dünyada ve ülkemizde kadına yönelik şiddetin önlenmesi, kadın haklarının korunması ve geliştirilmesine katkı sağlayacak çalışmalara ışık tutması temennisi ile tüm kadınlarımızın mutlu, sağlıklı ve sevgi dolu bir dünyada yaşamalarını diliyorum”

-“25 Kasım, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü bu gidişe dur demenin ilk adımıdır. ‘Bir kişi daha eksilmemek’ adına.. Bugünü destekle…”

-Unutma! Kadınlarımız; annelerimizdir, eşlerimizdir, çocuklarımızdır, sevdiklerimizdir, evine ekmek götüren emekçilerdir.

-Önce sizi sevdiklerini söylerler sizsiz yaşayamayacaklarını sonra sizi öldürürler sizi yaşatmazlar sessiz kalma sevgi hayat verir hayat almaz.

-Kadına Şiddete Hayır… Bir kadına şiddet uygulamak sizin güçlü bir insan olduğunuzu göstermez. Bilakis insan olamadığınızın ispatıdır…

-Dişisine kötü davranan tek hayvan insanoğludur..

-Türk kadını, sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.

 -Önce zihinlerdeki kadını özgürleştirmemiz gerekiyor!

-Kadına şiddete hayır demek zorunda bırakılmayacağımız bir hayat diliyorum.

-Kadına şiddet toplumsal bir HASTALIKTIR!

-Kadına şiddete hayır! Onun bedeni zaten ürkek, ne dedin erkek, neremiz erkek? O bedeni terk et!

haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber