29 Ekim’de noterler açık mı, kaça kadar? 28 Ekim noterlerin çalışma durumu!

29 Ekim Cuma günü noterler açık mı sorusu, alım-satım, tasdik gibi işlemlerini gerçekleştirmek isteyen pek çok vatandaşın gündemindeki konu olmaya devam ediyor. İşte, bu yıl içerisinde nöbetçi noter hizmetine başlayan Noterler Birliği’nin yayımladığı bilgilere göre noter çalışma saatleri..

Noterler 29 Ekim Cuma günü açık mı sorusu, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla araştırılan hususlar arasında yer almaya devam ediyor. Alım satım ve tasdik gibi işlemler için önemli bir kurum olan noterler, 28 Ekim ve 29 Ekim Cuma günü nöbetçi noter hizmeti verip vermedikleri ile merak ediliyor.

NOTERLER 28 EKİM’DE ÇALIŞIYOR MU?

Nöbetçi ve tüm noterler, 28 Ekim Pazartesi günü öğle saatlerine kadar hizmet verecek.  

NÖBETÇİ NOTERLER 29 EKİM CUMA GÜNÜ AÇIK MI?

29 Ekim’de de noterler kapalı olacak. 29 Ekim Cuma gününün resmi tatil olması dolayısıyla nöbetçi noterlerin açık olup olmadığı merak ediliyor. Nöbetçi noterler yalnızca hafta sonları açık olduğu için resmi tatillerde hizmet vermeyecek.

HAFTA SONU NOTERLER AÇIK MI?

Normal şartlar altında hafta sonları hizmet vermeyen noterler, 2019 yılı itibariyle nöbetçilik sistemine geçti. Böylece cumartesi ve pazar günleri nöbetçi noterler üzerinden işlemler gerçekleştirilebilecek. Hafta sonu 10.00-16.00 saatleri arasında hizmet veren nöbetçi noterler, kurumun resmi internet sitesi üzerinden il ve tarih seçimi ile kolayca sorgulanabiliyor. Dolayısıyla noterde işi olanlar 30-31 Ekim 2021 tarihlerini bekleyecek.

haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber