Home / Gündem / AK Parti Sözcüsü Çelik: Seçilmiş hükümeti rejim olarak suçlamak 'Yassıada zihniyeti'nin ilk adımı

AK Parti Sözcüsü Çelik: Seçilmiş hükümeti rejim olarak suçlamak 'Yassıada zihniyeti'nin ilk adımı

AK Parti Sözcüsü Çelik’in Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama şöyle: 

“Yassıada zihniyeti” demokrasiyi felç etmek istediği zaman işe “rejim tartışması” açarak başlar. Seçilmiş hükümeti “rejim” olarak suçlamak bu vahşi zihniyetin ilk adımıdır. Bunlar tüm tarihleri boyunca “demokrasiyi felç etme örgütü” olarak çalıştılar.

Bunlar Türkiye’nin “anayasal rejimi”ni tanımazlar. Tek rejimleri “Yassıada rejimi”dir. O nedenle kendi zihniyetleri dışındaki her seçilmiş hükümeti “rejim” diye tanımlayarak demokrasiyi felç etmek isterler. Bütün tarihleri boyunca bunu yaptılar.

Geçmişte defalarca “rejim krizi” çıkarıp sonra askeri vesayeti ve yargı vesayetini davet ederek “demokrasiyi felç etme örgütü” olarak gizli iktidar sahibi oldular. Kafalarındaki rejimin Türkiye Cumhuriyeti’nin rejimiyle hiç ilgisi yoktur; milli iradeye düşman “Yassıada rejimi”dir.

Bu demokrasi düşmanı zihniyet seçilmiş iradelerin hepsiyle aynı yöntemle kavga etti. “Kutuplaşma olmasın” derken kastettikleri şey, herkesin kendi “Yassıada rejimleri” etrafında hizalanmasıdır. Demokrasiye her saldırının arkasında bunların rejim krizi çıkarma gayretleri vardır…

Ayrıntılar geliyor…

Check Also

Kılıçdaroğlu, Ömer Döngeloğlu'nun ailesine taziyelerini iletti

CHP’den yapılan açıklamaya göre, Kılıçdaroğlu, COVID-19 nedeniyle yaşamını yitiren ilahiyatçı-yazar Döngeloğlu’nun ailesini telefonla aradı. Ömer …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir