Home / Gündem / AK Parti Sözcüsü Çelik: Zehirli kafalar yaptıkları saygısızlıkla bayrağımıza zarar veremez

AK Parti Sözcüsü Çelik: Zehirli kafalar yaptıkları saygısızlıkla bayrağımıza zarar veremez

Brüksel’de düzenlenen Avrupa Parlamentosu (AP) Genel Kurulunun “Yunan Adalarında İnsani Durum” başlıklı oturumunda, Yunan milletvekili Ioannis Lagos Türk bayrağını yırttı. 

“Zehirli kafalar yaptıkları saygısızlıkla bayrağımıza zarar veremez”

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Lagos’un hareketine çok sert tepki gösterdi. 

“Irkçı ve zehirli kafalar yaptıkları saygısızlıkla bayrağımıza zarar veremez” diyen Çelik şu ifadeleri kullandı: 

“AP’de bayrağımıza saygısızlık yapan faşist Yunan milletvekili sadece kendi karaktersizliğini göstermiş oldu. Şanlı bayrağımızın temsil ettiği şerefi anlaması mümkün olmayan ırkçı ve zehirli kafalar yaptıkları saygısızlıkla bayrağımıza zarar veremezler.

 

 

Avrupa Parlamentosu’nun (AP) bu ırkçı ve faşistlerin İslam düşmanı ve Türkiye düşmanı siyasetlerinin gösteri merkezi olması ayrıca vahimdir. AP demokrasiyi geliştirmek yerine ırkçılara teslim olursa Avrupa değerlerini yok etmek isteyenlerin adresi haline gelir.”

“O faşist, bayrağımızı gururla dalgalanırken bol bol görecektir”

Gerekeni yapması için AP’ye çağrıda bulunan AK Parti Sözcüsü Çelik, şöyle konuştu: 

“AP, bayrağımıza saygısızlık yapan bu faşist hakkında gereğini yapmalı ve gerekli tedbirleri almalıdır. Bayrağımız vatanımızda bağımsızlığın sembolü olarak ve yeryüzünde her yerde de insanlığa yüksek değerleri hatırlatmak için gururla dalgalanmaya devam edecek.

AP’de o karaktersiz faşist, bayrağımıza yaptığı saygısızlıkla orada temsil edilen tüm milletlere saygısızlık yapmıştır. Biz kendi bayrağımıza da başka milletlerin bayraklarına da saygısızlık yapılmasını doğru bulmayız.

 

 

O ırkçı Yunanlı yaptığı saygısızlıkla AP’de bulunan her milletin bayrağına saldırmıştır. AP, o faşistin yaptığı saygısızlığı AP’nin kendisine yapılmış bir saygısızlık olarak da ele almalıdır.

O faşist, Doğu Akdeniz’de ve Ege’de bayrağımızı gururla dalgalanırken bol bol görecektir.”

AP’de Türkiye karşıtı provokasyon

Brüksel’deki AP Genel Kurulunun “Yunan Adalarında İnsani Durum” başlıklı oturumunda, bölgedeki göçmenlerin durumu ele alınırken, Yunanistan’ın aşırı sağcı Altın Şafak Partisinin eski üyesi bağımsız Lagos, “Bir tarafta da Türkiye var, her istediğini yapabiliyor. Ülkemize akın akın göçmen geliyor. İşte bu Türk bayrağı, bununla ne yapılır, yırtıp atılır. Artık buna bir son vermeliyiz” ifadelerini kullanmıştı.

Ardından milletvekili Lagos, kağıttan yapılmış Türk bayrağını yırtarak, büyük bir provokasyona imza atmıştı.

Buna karşılık, oturumun yöneticisi itidal çağrısında bulunarak, bu tür davranışlara müsaade etmeyeceğini söylemişti.

Check Also

Noterlerde normalleşmenin 1 Haziran'da başlaması planlanıyor

Türkiye Noterler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Cin, COVID-19 tedbirleri kapsamında noterliklerde uygulanan yeni çalışma …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir