Aşure günü ne zaman 2021, ayın kaçında? Bu yıl Muharrem ayı hangi gün başlıyor?

Diyanet İşleri Başkanlığı 2021 aşure günü ile ilgili detayları resmi internet adresi üzerinden duyurdu. Her yıl muharrem ayının onuncu günü idrak edilen bu gün 2021 yılında ağustos ayına denk gelecek. İşte o tarih ve hicri yılbaşı ile ilgili bilgiler…

AŞURE GÜNÜ NE ZAMAN, MUHARREM AYI HANGİ GÜN?

Dini günler takviminde yer alan bilgilere göre 2021 yılında muharrem ayı 9 Ağustos 2021 Pazartesi günü başlayacak. Bu aynı zamanda hicri yılbaşı olacak ve hicri takvime göre 1442 yılı sona erecek ve 1443 yılı başlayacak.

Aşure günü ise muharrem ayının onuncu günü yani 18 Ağustos 2021 Çarşamba günü idrak edilecek. O gün aşure dağıtımı yapacak birçok kişi hazırladığı aşurelerin paylaşımını gerçekleştirecek.

Aşure gününün de tamamlanmasının ardından bu yıl sadece dini gün olarak Mevlid Kandili kalacak. Mevlid Kandili ise 17 Ekim 2021 Pazar günü idrak edilecek.

haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber