Aşure günü ne zaman 2021? Muharrem ayının onuncu günü hangi güne denk geliyor?

Aşure günü her yıl hicri takvime göre muharrem ayının onuncu günü idrak ediliyor. Bu yıl muharrem ayının bir bölümü ağustos ayı içerisine denk gelecek. Peki, muharrem ayının onuncu günü ne zaman?

AŞURE GÜNÜ NE ZAMAN, MUHARREM AYI HANGİ GÜN?

Dini günler takviminde yer alan bilgilere göre 2021 yılında muharrem ayı 9 Ağustos 2021 Pazartesi günü başlayacak. Bu aynı zamanda hicri yılbaşı olacak ve hicri takvime göre 1442 yılı sona erecek ve 1443 yılı başlayacak.

En güzel aşure tarifi… Aşure nasıl yapılır? İşte sütlü, klasik aşure yapımı…

Aşure günü ise muharrem ayının onuncu günü yani 18 Ağustos 2021 Çarşamba günü idrak edilecek. O gün aşure dağıtımı yapacak birçok kişi hazırladığı aşurelerin paylaşımını gerçekleştirecek.

Aşure gününün de tamamlanmasının ardından bu yıl sadece dini gün olarak Mevlid Kandili kalacak. Mevlid Kandili ise 17 Ekim 2021 Pazar günü idrak edilecek.

 Aşure malzemeleri nelerdir, kaç çeşit olmalı? İşte aşure malzemeleri listesi 41 çeşit!
 

 

haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber