Son Eklenenler
Home / Dünya / Spor / Badmintonda olimpiyat heyecanı Neslihan Yiğit ile yaşanacak

Badmintonda olimpiyat heyecanı Neslihan Yiğit ile yaşanacak

Badmintonda büyüklerde olimpiyatlara puan veren yılın son organizasyonuna Ankara ev sahipliği yapıyor.

Türkiye Badminton Federasyonu Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nde devam eden Uluslararası Gençler Badminton Turnuvası’nın ardından büyüklerde olimpiyat puanı heyecanı yaşanacak.

19-22 Aralık tarihlerinde olimpiyatlara puan veren 10 bin ABD doları para ödüllü Uluslararası Büyükler Badminton Turnuvası’nda 128’i yabancı 230 sporcu mücadele edecek.

Federasyon Başkanı Murat Özmekik, yılın son önemli turnuvasında olimpiyat mücadelesi 2020 Tokyo Olimpiyatları’na kota mücadelesi veren Neslihan Yiğit, Özge Bayrak, Aliye Demirbağ, Emre Lale, Bengisu Erçetin, Nazlıcan İnci’nin Türkiye’yi temsil edeceğini söyledi.

Neslihan Yiğit kotayı garantiledi

2020 Mayıs’ta kota mücadelesinin tamamlanacağını vurgulayan Özmekik, şöyle konuştu:

“Şu anda biz tek kadınlarda özellikle kotayı garantilemiş durumdayız. Neslihan Yiğit, kotayı garantiledi. Aliye Demirbağ ve Özge Bayrak da kotanın içinde ama içlerinden dünya sıralamasında en iyisine sahip olan sporcu 1 Mayıs 2020 itibariyle ülkemizi temsil edecek. Emre Lale şu anda tek erkeklerde kota mücadelesine devam ediyor. Emre’nin matematiksel şansı devam ediyor ama şu an dünya sıralamasında 109’a kadar geriledi. Maçlara devam edecek ve 1 Mayıs’a kadar bekleyeceğiz. Tek kadın ve erkeklerde olimpiyat kotası için ortalama 2016 Rio Olimpiyatları’nı dikkate alırsak ilk 70 kişi içinde yer almaları gerekiyor. Şu an Neslihan Yiğit dünya sıralamasında 38’lerde. Aliye ve Özge de 60’larda. Emre Lale 109’da ve 70’in altına düşmesi gerekiyor. Emre Lale kota sürecinden biraz uzaklaştı. Yine müsabakalar nedeniyle matematiksel şansı devam ediyor.”

Kaynak: AA

Check Also

Lokomotiv Moskovalı Jefferson Farfan'a koronavirüse yakalandı

Kulübün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Oyuncumuz Jefferson Farfan’a koronavirüs teşhisi konuldu. Sana sağlıklı günler …