Son Eklenenler
Home / Dünya / Spor / Bahattin Sofuoğlu şampiyonluk için gaza basacak

Bahattin Sofuoğlu şampiyonluk için gaza basacak

Geçen yıl beklentilerin altında bir performans sergileyen motosikletin genç yeteneklerinden Bahattin Sofuoğlu, yeni sezonun başlamasına kısa süre kala hazırlıklarına AK Parti Sakarya Milletvekili ve Dünya Supersport Şampiyonu eski milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu yönetiminde devam ediyor.

Akyazı’daki Kenan Sofuoğlu Pisti’nde antrenmanlarını gerçekleştiren milli sporcu, yarışlar başlayana kadar formunu en üst seviyeye çıkarabilmek için ter döküyor.

Sofuoğlu: Bu sene biraz daha fazla çalışıyoruz

Milli motosikletçi Bahattin Sofuoğlu, sezon öncesi Kenan Sofuoğlu ağabeyinin önderliğinde yaptıkları kış kampının çok güzel geçtiğini ve çalışmalara devam ettiğini söyledi.  Bahattin, yeni sezonu umutla beklediğini dile getirdi.

“Geçen sezon gerçekten çok çalıştım ama olmadı, nasip değilmiş. Bu sene biraz daha fazla çalışıyoruz, daha çok istiyoruz. Hedeflerimiz var, hayırlısıysa olacak.” 

Bahattin, iyi bir sporcu olmak için elinden gelen her şeyi yapacağını aktardı. 

“Kenan (Sofuoğlu) ağabeyimin yardımlarıyla, istediklerini yapmaya çalışacağım. Antrenmanlarda Kenan ve Toprak (Razgatlıoğlu) ağabeylerim gerçekten bizi zorluyor. Elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Onlarla antrenman yaptığımız zaman birçok şey öğreniyoruz. Her antrenman bizim için şans. Bu şansı değerlendirmeye çalışıyoruz. Vücudu ne kadar zorlarsanız, o kadar gelişiyorsunuz. O nedenle sık ve zorlu antrenmanlar yapmaya çalışıyorum.”

Kenan Sofuoğlu, Türkiye Motosiklet Federasyonu ve Yamaha Türkiye’nin desteğiyle katılacağı şampiyonaya dünyanın birçok ülkesinden genç yarışçıların geleceğini vurgulayan milli sporcu, bu sezon başarılı olup ülkesine gurur yaşatmak istediğini sözlerine ekledi.

Check Also

Lokomotiv Moskovalı Jefferson Farfan'a koronavirüse yakalandı

Kulübün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Oyuncumuz Jefferson Farfan’a koronavirüs teşhisi konuldu. Sana sağlıklı günler …