Home / Kültür Sanat / Bakan Karaismailoğlu Rus mevkidaşıyla görüştü

Bakan Karaismailoğlu Rus mevkidaşıyla görüştü

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Karaismailoğlu, Rusya Federasyonu Ulaştırma Bakanı Yevgeny Dietrich ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Karaismailoğlu görüşmede, COVID-19 konusunda önemli tedbirler aldıklarını, ticaretin bundan en az şekilde etkilenmesi yönünde de adımlar attıklarını ifade etti.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in talebi ile 27 Nisan’da yayınladıkları bir genelgeyle hastalık semptomları göstermeyen sürücülere, Türkiye’ye girişlerini takip eden 72 saat içerisinde tekrar çıkış yapmaları halinde 14 günlük karantinanın uygulanmama kararı aldıklarını hatırlatan Karaismailoğlu, “Bu düzenleme ile hem transit hem de ikili taşımalar açısından ticareti kolaylaştırıcı tedbirleri hayata geçirmiş olduk. Ulaştırma alanındaki ilişkilerimizin koronavirüs salgınından en az şekilde etkilenmesi için gayret göstermeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Demiryolu taşımacılığı konuşuldu

COVID-19 tedbirleri sürecinde demir yolu taşımacılığının en güvenli taşımacılık sistemi haline geldiğini vurgulayan Karaismailoğlu, “Türkiye olarak bu alandaki ilişkilerimizi daha da geliştirmek konusundaki irademizi vurgulamak isterim” değerlendirmesinde bulundu.

Türk Konseyi Ulaştırma Bakanları Toplantısının bugün video konferans yoluyla gerçekleştirildiğini hatırlatan Karaismailoğlu, söz konusu toplantıda da demir yolları taşımacılığının ön plana çıktığını ifade etti.

Check Also

Kronik hastalığı olan yaklaşık 9 bin kişiye nakdi yardım

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Kronik hastalık yardım programımız kapsamında tüberküloz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir