Home / Dünya / Spor / Başakşehir'den teknoloji iş birliği

Başakşehir'den teknoloji iş birliği

Turuncu-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, “Bu anlaşma ile akademi takımları oyuncularımız çalışmalarının bir kısmını VR teknolojisi ile gerçekleştirecek. Teknoloji ve inovasyonu vizyonunun büyük bir parçası olarak gören kulübümüz, dünyanın en iyi 50 start-up firması arasında birinci olan Soccer Dream ile yenilikçi bir birliktelik başlattı.” ifadeleri kullanıldı.

İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü üst yöneticisi (CEO) Mustafa Eröğüt, dünya futbolunda teknoloji ve verinin kullanılması hızla yaygınlaşırken Soccer Dream ile yapılan iş birliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

“İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü olarak en başından beri saha içinde ve dışında yenilikçi teknolojileri destekledik. Bu teknolojileri futbolun geleceği olarak nitelendirmek artık doğru bir yaklaşım değil aksine, tam olarak içinde yaşıyoruz. Avrupa ve dünya futboluna ayak uydurmamız anlamında bunları hızlıca kabul edip adapte olmamız bizim için çok önemli. Türk futboluna kazandıracağımız yeni oyuncular da bu yöntemlere yabancı olarak yetişmemeli. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bir İstanbul takımı, bir Türk takımı olarak yeniliklerin öncüsü rolünü üstlenmekten gurur ve mutluluk duyuyoruz.”

Soccer Dream kurucu ortaklarından Andreu Bartoli de veri tabanlı ölçüme dayalı performans çalışmalarının dünya futbolundaki önemine vurgu yaptı.

“İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü gibi yenilikçi bir futbol kulübü ile ortaklık kurmak bizim için bir zevk. Futbol teknolojilerinin futbolcu gelişimini kapsayan rolünün öneminin çoğaldığına dair ortak bir anlayışa sahibiz. Kulübün kuruluşundan beri sahip olduğu bu vizyonu uygulayarak geliştirmelerinde kilit bir ortak olmaktan mutluluk duyuyoruz.” 

Kaynak: AA 

Check Also

Lokomotiv Moskovalı Jefferson Farfan'a koronavirüse yakalandı

Kulübün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Oyuncumuz Jefferson Farfan’a koronavirüs teşhisi konuldu. Sana sağlıklı günler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir