Bir elektronik anka kuşu masalı: Kronik Leila’dan “Secret Tale”

Bir elektronik anka kuşu masalı: Kronik Leila'dan "Secret Tale"

Arda ve Başak Tuncer nam-ı diğer Kronik Leila, ikiz kız kardeşler. Birlikte çıktıkları klasik müzik yolculuklarında 20 yılı devirdikten sonra rotayı elektronik müziğe kırmaya karar verdiler ve ortaya Kronik Leila çıktı. Söz, müzik, düzenleme, kayıt, vokal ve enstrümanlar, hatta şarkıların mix ve mastering aşamasında bile direksiyonda onlar var.

Temmuz 2021’de art pop, trip hop, escape room gibi farklı türleri birleştirdikleri ilk teklileri Yuva ile güçlü bir başlangıç yaptılar.

İkili, arayı çok açmadan 2. teklileri Ama Vakit Dar’ı yayınladı.

Elektronik altyapıyı deneysel beat’lerle harmanlarken çok sesli vokal kayıtlarıyla çalışmalarına koral müziği de ekliyor müzisyen kardeşler. Şarkılarında piyano, temel akorlar ve melodiyi duyururken ana enstrümanları olan klarnet ise zaman zaman Anadolu’nun uzun havasına, zaman zaman caz sololarına, bazen de senfonik eserlere selam vererek gösteriyor kendini.

 

haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber