Çağrı Şensoy canlandırıyor! Kuruluş Cerkutay kimdir? Cerkutay ne demek anlamı ne? Çağrı Şensoy kaç yaşında? Çağrı Şensoy instagram!

Kuruluş Osman dizisinde Cerkutay karakterine Çağrı Şensoy hayat veriyor. Peki ama Çağrı Şensoy kimdir, kaç yaşında?  

Kuruluş Osman Cerkutay kimdir?

Kuruluş Osman dizisinde Çağrı Şensoy’un hayat verdiği Cerkutay’ın tarihte yer alıp almadığına dair bir bilgi bulunmuyor. 

Cerkutay isminin anlamı nedir?

Cerkutay öz Türkçede, eski dönem yer tanrısı anlamına geliyor.

Çağrı Şensoy kimdir?

Çağrı Şensoy 35 yaşındadır. 17 Nisan 1986 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir.

İlk, orta ve lise hayatı boyunca İstanbul’da yetişmiştir. Ardından yine İstanbul’dan ayrılmayıp İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Oyunculuk Bölümünden mezun olan başarılı oyuncu, İngilizce ve Almanca konuşma konusunda oldukça iyi. Daha önce pekçok oyunda rol alan oyuncu, ilk dizisi olan Ölüm Çiçekleri adlı televizyon dizisinde adından söz ettirmeyi başarmıştır. Daha önce Kavak Yelleri, Mazi Kalbimde Yaradır, Çakıl Taşları, Muhteşem Yüzyıl Kösem gibi oldukça bilindik dizilerde de rol almıştır.

Savaşçı dizisinde de diziye sonradan katılan Beni Affet’in Bahar’ı olan Gaye Turgut Evin’in canlandırdığı Çiğdem Teğmen’i çıldırtan bir karakter olan Kürşat Teğmen’e hayat verdi.

haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber