Son Eklenenler
Home / Gündem / Çavuşoğlu'ndan Yunanistan'a: İnsani konuları siyasete alet etmeyin

Çavuşoğlu'ndan Yunanistan'a: İnsani konuları siyasete alet etmeyin

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Twitter’dan paylaştığı mesajda, Yunan mevkidaşı Nikos Dendias’ın, söz konusu tahliyenin Yunanistan, Cibuti’deki Avrupa Birliği makamları ve Cibuti Dışişleri Bakanlığının katkılarıyla gerçekleştiği yönündeki sosyal medya mesajına ilişkin açıklama yaptı.

Çavuşoğlu, mesajında, “Bari insani konuları siyasete alet etmeyin. 3 Yunan denizciyi teşekkür etmeniz için değil, insani görevimiz olduğu için memnuniyetle Cibuti’den getirdik” sözlerini kullandı.

3 Yunan denizci ülkelerine ulaştırılmıştı

Diplomatik kaynaklar, Türkiye’nin Cibuti’den yaptığı tahliyeye Yunan denizcilerin de dahil edilmesi ricasının bizatihi Yunan Dışişleri’nden notayla geldiğine, Bakan Çavuşoğlu’nun bu resmi talebi insani mülahazalarla değerlendirip yardımcı olunması için gerekli talimatları verdiğine dikkat çekti.

Yunan makamlarının resmi talebi üzerine, Türkiye’nin Cibuti Büyükelçiliğinin yardımıyla ülkede mahsur kalan 3 Yunan denizci önceki gün THY’nin tahliye uçağıyla Türkiye’ye getirilmiş, uçaktan indikten sonra Yunanistan’ın Ankara Büyükelçiliğine ait özel araçla Edirne’deki İpsala sınır kapısına götürülmüşlerdi.

Check Also

Maddysaddy

maddysaddy All Social Profiles who is maddysaddy ? maddysaddy instagram : get it maddysaddy facebook …