Home / Gündem / CHP'de kurultay tarihini belirleme yetkisi MYK'ya verildi

CHP'de kurultay tarihini belirleme yetkisi MYK'ya verildi

CHP Parti Meclisi (PM) Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında parti genel merkezinde toplandı. Koronavirüsle ilgili gelişmelerin ele alındığı toplantıda, Enfeksiyon Uzmanı ve PM üyesi Prof. Dr. Gaye Usluer tarafından geniş kapsamlı bir sunum yapıldı.

Tıp doktoru olan bazı PM üyelerinin de değerlendirmelerde bulunduğu toplantıda, 28-29 Mart’ta yapılacak 37. Olağan Kurultay süreci de ele alındı.

Son toplantısını yapan PM, 37. Olağan Kurultayla ilgili çalışmaları yürütmek ve gerekli kararları almak için MYK’ye yetki verdi. MYK’nin, kurultayla ilgili “erteleme”, “seyircisiz yapılma” gibi gerekli kararı, gelişmelere göre vermesi bekleniyor.

Parti girişine termal kamera

CHP’de koronavirüsle ilgili tedbirler kapsamında parti girişine termal kamera konulması kararı verildi.

Sipariş edilen termal kameranın ziyaretçilerin alındığı kapı girişine konulacağı bildirildi.

Öztrak: Kurultayın ertelenmemesi en büyük isteğimiz

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, ”Sağlık Bakanlığının alacağı önlemler çerçevesinde gereken yapılacak. Şu anda Sağlık Bakanlığının toplantılarla ilgili herhangi bir açıklaması yok. Ülkenin ciddi bir tehdit altında olduğunu görüyoruz. Bu yönlendirmeleri de yakından dikkatle takip edeceğiz. Bu önlemler çerçevesinde ülkemizin üyemizin sağlığı için yapılması gerekenleri yapacağız. Ama kurultayın ertelenmemesi en büyük isteğimizdir.” dedi.

Öztrak, Türkiye’nin, koronavirüsün en son girdiği coğrafyalardan biri olduğunu belirterek, “Burada Sağlık Bakanlığı çalışanlarımızın çok ciddi gayretleri olduğunu tespit ettik. Bu çerçevede tüm sağlık çalışanlarına ve Sağlık Bakanlığına teşekkür ediyoruz.” diye konuştu. 

Check Also

Bakan Koca: Dünyanın her yerinde vatandaşımızın yanındayız

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Mehmet Hanefi Aydın’a, Sudan’ın başkent Hartum’da, yeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir