Citroen’den yeni model geliyor – Araba Haberleri

Sedan, station wagon ve SUV olmak üzere 3 farklı gövde tipinin harmanlanmasıyla ortaya çıkan C5 X, bir otomobilden hem çok yönlülük hem de modernlik bekleyenler için üretilecek. 545 litrelik bagaj hacmine sahip olacak otomobil geniş hacimli bir tourer segmenti araç olarak birçok ihtiyaca cevap vermeyi hedefliyor.

SUV ön plana çıkıyor

720 mm çapındaki tekerlekler 19 inçlik büyük çaplı, ancak ince tabanlı lastiklerle ve Aero X alaşım jantlarla tamamlanıyor. A sütununun alt noktasından başlayarak tavan çizgisi boyunca uzanan krom çıta da C5 X’in siluetine vurgu yapıyor. Son birkaç yıldır tüketici beklentilerini karşılamakta yetersiz kalan sedan modellerin yerini alan SUV sınıfı ise kullanıcılara daha iddialı bir görünüm ve daha fazla pratik kullanım imkanı sunuyor.

Statnet Stellantis’in araştırması kapsamında; SUV araçlar %29,3 ile 2020 yılında Avrupa’da D segmentinden en yüksek pay alan gövde tipi olurken, onu %27,5 ile station wagon gövde tipi takip ediyor. Sedan modeller ise 21,6 ile üçüncü sırada yılı tamamlayan araçlar olarak dikkat çekiyor. Benzer biçimde Çin’de de 2020 yılında D segmentindeki tüm tescillerin yarısını SUV araçların oluşturduğu görülüyor.

haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber