Home / Gündem / Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP yönetimi geçmişiyle yüzleşene kadar peşlerini bırakmayacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP yönetimi geçmişiyle yüzleşene kadar peşlerini bırakmayacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde 2019 Necip Fazıl Ödülleri Töreni’nde konuştu. 

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları: 

“CHP yönetimi geçmişiyle yüzleşene kadar peşlerini bırakmayacağız”

Şairler arasında öldükten sonra eserleriyle yaşayanlar olduğu gibi gençleşenler de vardır. Hiç şüphesiz o isimlerin başında üstad Necip Fazıl geliyor. 

Geçmişimizle yüzleşmek bizi küçültmez, büyütür. Açıkçası CHP’nin artık bu millete kendi tarihiyle ilgili kapsamlı, samimi öz eleştiri vermesi şarttır. CHP’nin bu ülkeye yaşattıkları için ya özür dilemesi ya da üzücü olaylardaki rolleri için pişmanlık duyduğunu söylemesi gerekiyor. CHP’nin Dersim konusunda ne düşündüğünü bilmiyoruz. 

CHP yönetimi geçmişiyle yüzleşene kadar peşlerini bırakmayacağız. Tek parti CHP döneminin objektif, tüm boyutlarıyla araştırılması gereken karanlık noktalar bulunuyor. Bunu yapması gereken öncelikle CHP’dir. 

İskilipli Atıf Hoca’nın idamından Dersim olaylarına, Türkçe ezan zulmünden 27 Mayıs darbesindeki rolüne kadar pek çok üzücü hadisede CHP tarihiyle yüzleşme cesareti gösterememiştir.

Kaynak: TRT Haber

Check Also

Noterlerde normalleşmenin 1 Haziran'da başlaması planlanıyor

Türkiye Noterler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Cin, COVID-19 tedbirleri kapsamında noterliklerde uygulanan yeni çalışma …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir