Son Eklenenler
Home / Kültür Sanat / Cumhurbaşkanı Erdoğan: İstikbalimiz söz konusu olunca her şey ikinci planda kalır

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İstikbalimiz söz konusu olunca her şey ikinci planda kalır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Diyanet Merkezi’nde, Dil, Tarih ve Kültür Eğitim 2019 Programı’nda Türk vatandaşları, Türk kökenli Amerikalılar ve Müslüman toplumu temsilcileri ile bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan burada yaptığı konuşmada, “İstiklalimiz ve istikbalimiz söz konusu olunca diğer her şey ikinci planda kalır. Vatanımızı ve bağımsızlığımızı korumak noktasında baş veririz ama asla baş eğmeyiz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yurt dışında yaşayan hiçbir kardeşimizi gözünü kin ve nefret bürümüş ırkçı fanatiklerin, terör örgütü destekçilerinin insafına terk edemeyiz.” ifadesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “ABD’den beklentimiz terör örgütüne verdiği desteği bir an evvel sonlandırmasıdır.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Temsilciler Meclisi’nin sözde Ermeni soykırımı kararına ilişkin, “Temsilciler Meclisi’nin düştüğü hataya basiretli davranarak Senato’nun düşmeyeceğine inanıyorum. Alınan kararın tarihi gerçeklerle hiçbir bağı olmadığı aşikardır. Bu karar bizim nazarımızda yok hükmündedir. Bu tür siyasi kararlarla ülkemizi baskı altına alacağını düşünenler yanıldıklarını er ya da geç anlayacaklardır.” dedi.

Kaynak: AA

Check Also

Kronik hastalığı olan yaklaşık 9 bin kişiye nakdi yardım

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Kronik hastalık yardım programımız kapsamında tüberküloz …