Home / Gündem / Cumhurbaşkanı Erdoğan: Karşı taraftan 30-35 Suriyeli etkisiz hale getirildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Karşı taraftan 30-35 Suriyeli etkisiz hale getirildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna’ya hareketinden önce Atatürk Havalimanı’nda basın toplantısı düzenledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar:

“Türkiye bu saldırının cevabını da misliyle vermiş durumda”

Suriye rejimi tarafından düzenlenen kalleş saldırıda şehit olan 4 askerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve aziz milletimize başsağlığı diliyorum. Aynı saldırıda 9 askerimiz de biri ağır olmak üzere yaralandı. Yaralılarımızın tedavileri şu anda hastanelerimizde sürüyor. Türkiye daha önceki saldırılar gibi bu saldırının cevabını da misliyle şu anda vermiş durumda, vermeye de devam ediyor.

 

 

Çok çok farklı bir şekilde orada gerek fırtına obüslerimizle gerekse havadan F16’larımızla şu anda belirlenen noktalara vuruşlar devam ediyor.

 

 

“Operasyonlarımızı yürütmekte kararlıyız”

Ülkemizin, milletimizin ve İdlibli kardeşlerimizin güvenliğini temin için yürüttüğümüz operasyonlarımızı yürütmekte kararlıyız. Bu tür alçak saldırılarla Türkiye’nin kararlılığını sınayanlar büyük bir hata yaptıklarını anlayacaklardır. Bir kez daha şehitlerimize Rabbimden rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar temenni ediyorum.

 

 

“Karşı taraftan 30-35 Suriyeli etkisiz hale getirildi”

Şu anda zaten harekat devam ediyor. Tespit edilen 46’ya yakın nokta sürekli operasyonun hedefleri arasında. Hedeflere 122 fırtına obüsü ve 100 havan mühimmatıyla atış yapılmıştır. İlk belirlemelere göre de 30 ila 35 civarında Suriyeli karşı tarafta etkisiz hale getirilmiş vaziyette. Noktayı koymak yok, aynı şekilde operasyon devam ediyor.

 

Check Also

Kılıçdaroğlu, Ömer Döngeloğlu'nun ailesine taziyelerini iletti

CHP’den yapılan açıklamaya göre, Kılıçdaroğlu, COVID-19 nedeniyle yaşamını yitiren ilahiyatçı-yazar Döngeloğlu’nun ailesini telefonla aradı. Ömer …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir