Son Eklenenler
Home / Gündem / Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye Libya'da barışın anahtarı olmuştur

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye Libya'da barışın anahtarı olmuştur

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Libya” konusunda gerçekleştirilecek zirveye katılmak üzere Atatürk Havalimanı’ndan Berlin’e hareketi öncesinde basın toplantısı düzenledi.

Saldırıların Libya’nın yanı sıra tüm Akdeniz’in istikrarını tehdit eder boyuta ulaştığını dile getiren Erdoğan, “Darbeci Hafter’in pervasız saldırıları karşısında uluslararası toplum maalesef gerekli tepkiyi bugüne kadar göstermemiştir.” dedi.

“Türkiye, Libya’da barışın anahtarı olmuştur”

Erdoğan, “Türkiye gerek sahada gerekse diplomaside yürüttüğü mücadeleyle Libya’da barışın anahtarı olmuştur. Ateşkes ve Berlin Zirvesi ile yeniden filizlenen umutlar kan ve kaos tüccarlarının ihtiraslarına kurban edilmemelidir. Darbeci Hafter ve destekçilerinin BM Güvenlik Konseyi kararlarını alenen ihlal eden eylemleri uzun süre görmezden gelinmiştir.” ifadelerini kullandı.

 

 

“Miçotakis oyunu yanlış oynuyor”

Yunanistan’ın Almanya’ya davet edilmediği için ciddi rahatsızlık içinde olduğunu belirten Erdoğan, Libya ve Türkiye arasındaki anlaşma zaten Yunanistan’ı çıldırtmıştı. Miçotakis oyunu yanlış oynuyor. Attığı adımlar doğru adımlar değil. Bu sürece iyi başlamadı.” diye konuştu.

 

 

Kaynak: TRT Haber

Check Also

Mr_akash_shill

mr_akash_shill All Social Profiles who is mr_akash_shill ? mr_akash_shill instagram : get it mr_akash_shill facebook …