Don’t Look Up filmi konusu ne, oyuncuları kimler? Don’t Look Up ne demek?

Don’t Look Up filmi konusu ne, oyuncuları kimler? Don't Look Up ne demek?

Henüz Netflix’te yayınlanalı 2 hafta olmasına rağmen 2 hafta gibi kısa bir süreç içerisinde Netflix’in en çok izlenen üçüncü filmi olma başarısını elde eden Don’t Look Up son günlerde gündemden düşmüyor. Peki, filmi bu kadar başarılı yapan oyuncular kimler ve projenin konusu ne?

DON’T LOOK UP FİLMİ KONUSU, OYUNCULARI

Don’t Look Up, Adam McKay tarafından yazılan, üretilen ve yönetilen Amerikan yapımı hiciv türünde bir bilimkurgu filmidir. 24 Aralık 2021 tarihinde Netflix’te yayına girmiştir.

Yapımda Leonardo DiCaprio ve Jennifer Lawrence, Dünya’yı yok edecek yaklaşan bir kuyruklu yıldız hakkında bir medya turu aracılığıyla insanlığı uyarmaya çalışan iki düşük seviyeli gökbilimciyi canlandırmaktadır.

Filmin oyuncu kadrosunda Rob Morgan, Jonah Hill, Mark Rylance, Tyler Perry, Ron Perlman, Timothée Chalamet, Ariana Grande, Scott Mescudi, Himesh Patel, Melanie Lynskey, Cate Blanchett ve Meryl Streep yer almaktadır. Grande ve Mescudi, filmin müziklerinin bir parçası olarak “Just Look Up” şarkısında da iş birliği yapmıştır.

DON’T LOOK UP NE DEMEK?

İngilizce bir cümle olan ‘don’t look up’ Türkçe “yukarı bakma!” anlamına geliyor.

haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber