DYK kurs başvurusu başladı mı? DYK öğretmen, öğrenci kurs başvuru tarihi ne zaman?

DYK kurs başvurusu başladı mı? DYK öğretmen, öğrenci kurs başvuru tarihi ne zaman?

DYK kurs başvurusu için MEB’in iş akışı takviminde yer alan süreçte üçüncü aşamaya geçildi. Adaylar başvurularını MEB üzerinden gerçekleştirebiliyorlar. İşte DYK kurs başvuruları ile ilgili adayların bilmesi gereken tüm detaylar…

DYK KURS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK) başvuruları, odsgm.meb.gov.tr/kurslar veya e-kurs.meb.gov.tr internet adresinden e-kurs modülü üzerinden gerçekleşecek.

Kursiyerler, e-Devlet üzerinden e-Kurs Modülüne giriş yapabileceği gibi e-Kurs Modülünün kendilerine otomatik oluşturduğu şifreler ile kurs başvurusunda bulunabilirler.

Öğrenci/kursiyerler kurs merkezince belirlenen derslerden ve kurs talebinde bulunan öğretmenler arasından tercihte bulunarak başvuru yapabilir.

DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARI (DYK) İŞ AKIŞI

Buna göre kurs merkezi başvurularının alınması ve onaylanması 19-22 Kasım’da yapılacak. Öğretmen başvuruları alınması 23-25 Kasım’da, öğrenci başvurularının alınması ve kurs sınıflarının oluşturulması ise 26-29 Kasım’da alınacak.

29 Kasım’da sürecin sona ermesinin ardından kurslar başlayacak.

haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber