Son Eklenenler
Home / Dünya / Elon Musk İngiliz dalgıca pedofil nitelendirmesinden mahkemeye çıktı

Elon Musk İngiliz dalgıca pedofil nitelendirmesinden mahkemeye çıktı

Tayland’da mağarada mahsur kalan 12 çocuk ve antrenörlerinin kurtarılması için hazırlattığı mini denizaltının, kurtarma operasyonunda yer alan Unsworth tarafından ”reklam yapmak istediği” şeklinde eleştirilmesi üzerine Elon Musk, İngiliz dalgıç Vernon Unsworth’ü, Twitter’da ”pedofil” olarak nitelendirmişti.

Dava devam edecek

ABD’li uzay mekiği ve roket üreticisi SpaceX’in kurucusu ve Üst Yöneticisi Elon Musk, İngiliz dalgıç Unsworth’ün kendisine hakaret davası açması üzerine Los Angeles’ta bir mahkemede ifade verdi.

Elon Musk, ifadesinde, önce İngiliz dalgıcın kendisine hakaret ettiğini ve bunun üzerine kendisinin de ona cevap verdiğini söyledi.

Duruşmada, dalgıcın eleştirisinin, çocukların kurtarılması için yaptığı ”iyi niyetli” teklifine yönelik ”nedensiz bir saldırı” olduğunu savunan Elon Musk, aslında ne onun ne de kendisinin birbirlerine yönelik hakaretlerinin kasıtlı olduğuna inandığını, doğup büyüdüğü Güney Afrika’da ”pedofil” kelimesinin ”yaygın bir hakaret” olduğunu ve aslında dalgıcın gerçekten pedofil olduğunu kastetmediğini iddia etti.

Davanın görülmesine devam edilecek.

Paylaşımı silmişti

İngiliz dalgıcı “pedofil” olmakla suçlayan Musk, daha sonra gelen tepkilerin ardından Twitter hesabından yaptığı paylaşımı silerek, Vernon Unsworth’tan özür dilemişti. Unsworth ise Los Angeles’ta Musk’a dava açmıştı.

Kaynak: AA 

Check Also

ABD'de azil soruşturmasında ifade veren Vindman görevden alındı

Alexander Vindman’ın avukatı David Pressman, yaptığı açıklamada, “Vindman, doğruyu söylediği için görevinden alındı. Doğruluk, Vindman’ın …