Gözler YKS 2.ek yerleştirme sonuçlarında! 2021 YKS ikinci ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

YKS 2. Ek tercihleri için adaylar 14- 18 Ekim’e kadar tercihlerini yapabilecekler. Bir programa kayıt hakkı kazanan adaylar ise kayıtlarını 1 Kasım’a kadar yapabilecekler. Adaylar heyecanla YKS ek tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağını araştırmaya başladılar.

YKS İKİNCİ EK YERLEŞTİRME SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2021-YKS İkinci Ek Yerleştirme tercih işlemleri, 14 Ekim 2021 tarihinde saat 09.00’da başlayacak,18 Ekim 2021 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir. YKS ek tercihleri 20-23 Eylül tarihleri aralığında alınmış ve sonuçlar 1 Ekim’de açıklanmıştı. Buna göre YKS 2.ek yerleştirme sonuçlarının bu hafta içi cumaya kadar açıklanması bekleniyor.

İkinci ek yerleştirme işlemine alınan tüm adayların sonuçları https://sonuc.osym.gov.tr adresinden duyurulacaktır. Yerleştirme sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri üniversiteler tarafından 26 Ekim-1 Kasım 2021 tarihleri arasında yapılacaktır. Elektronik kayıtlar ise 26-31 Ekim 2021 tarihleri arasında yapılacaktır. 

haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber