Son Eklenenler
Home / Gündem / Hakurk'ta teröristlerin dere üstüne teleferik sistemi kurduğu ortaya çıktı

Hakurk'ta teröristlerin dere üstüne teleferik sistemi kurduğu ortaya çıktı

27 Mayıs’tan bu yana Irak’ın kuzeyinde başarıyla devam eden Pençe-1 ve 2 Harekatları ile terör örgütüne darbe vurulmaya devam ediliyor. Örgüte ait pek çok sığınak, barınak ve mağarada gizlenen silah ve mühimmatlar bulunarak yok ediliyor.

Tek hatlı teleferik sistemi ortaya çıktı

Son olarak Hakurk bölgesinde gerçekleşen arama-tarama faaliyetleri sırasında dere üzerine kurulmuş tek hatlı teleferik sistemi tespit edildi. Ayrıca teröristlerce kullanılan 5 gözlü mağaraya yakın civardaki dereden içme suyu boru hattı çekildiği ortaya çıktı.

Yine Pençe operasyonları sırasında bulunan ve üç ayrı girişi olan bir başka mağarada, 6 adet AK-47 piyade tüfeği, 1 adet PKM hafif makineli tüfek, 1 adet RPG-7 roketatar, yaklaşık 3000 adet 7,62 mm fişek, yaklaşık 400 adet 12,7 mm fişek, 2 adet ağır silah dürbünü, 1 adet termal dürbün, 1 adet gece görüş gözlüğü, 2 adet el dürbünü, 1 adet fotoğraf makinesi, 6 adet antitank RPG-7 mühimmatı, 8 adet RPG-7 sevk fişeği, 1 adet doçka namlusu, 2 adet el bombası, 31 adet AK-47 şarjörü, 2 adet jelikan ve pek çok yaşam malzemesi ele geçirilerek imha edildi.

Kaynak: TRT Haber

Check Also

Artesanasoaps

artesanasoaps All Social Profiles who is artesanasoaps ? artesanasoaps instagram : get it artesanasoaps facebook …