Son Eklenenler
Home / Dünya / Spor / Hangi Takım Nasıl Transfer Yapacak

Hangi Takım Nasıl Transfer Yapacak

Spor haberleri arasında ligin ilk yarısının bitmesine yakın bir zamanda transfer haberleri oldukça fazla yer alıyor.

Takımların transfer ile ilgili birbirleri ile sıkı bir yarış içerisinde olduğu biliniyor. Takımların birçoğunun istedikleri bölgelerdeki oyuncuların birbiri ile aynı olması sebebiyle aynı oyunculara ilgi gösteriliyor.

Oyuncuların bir kısmı ülkemizde forma giymekte olan futbolcular iken bir kısmının diğer liglerde oynamakta olan oyuncular oldukları biliniyor.

Geçen sezan içerisinde Fenerbahçe’nin çok kötü bir performans sergilemişi bu sezon içerisinde taraftarlarının mutlak başarı istemeleri bu durumu sarı lacivertli takım için olmazsa olmaz kılıyor

Aynı şekilde galatasaray kulübünün bu sezona iyi bir başlangıç yapamaması sebebiyle de bu ara dönem de takımın takviye yapması gerekiyor.

Beşiktaş kulübünün ise son haftalarda iyi bir performans sergilemesine rağmen bazı bölgelerde ciddi oyuncu ihtiyacı bulunuyor.

Uzun bir zamandır şampiyonluk yaşamayan Trabzonspor lige iyi başlamasına rağmen bu sene mutlak başarı hedefleniyor.

Her takımının değişik sebepler doğrultusunda takviyeye yönelmesi sebebiyle transfer borsasının hareketlendiği görülmektedir.

Kesin başarı hedefi bulunan takımlar rotalarını hem ülke içerisinde hem yurt dışına çevirmiş bulunuyor.

Takımların transfer politikası birbiri ile benzerlik gösteriyor. Maddi durumların tüm kulüpler açısından büyük bir sıkıntı içerisinde bulunmasından dolayı uygun ve takıma faydası bulunacak oyuncuların alınması planlanıyor.

 

Anadolu Kulüplerinde Transfer Hareketliliği

Büyük takımların yanı sıra Anadolu kulüplerinde de transfer çalışmaları başlamış görünüyor.

Ellerinde bulunan değerli oyuncuları kaybetmemek ve eksiklik bulunan noktalara takviye yapılması maksadı ile büyük bir arayış içerisinde bulunan kulüpler rotayı alt yapılara ve alt liglere çevirmiş durumda.

Kendi bütçelerini çok aşmayacak ve takım içerisinde bulunan dengeleri çok fazla sarsmayacak bir transfer politikası izleniyor.

Alınacak futbolcuların ilerleyen zamanlarda değerli paralara satılması da Anadolu kulüplerinin hedefleri arasında bulunuyor.

Bu zamana kadar satışı gerçekleşen oyuncular sayesinde ayakta durmayı başaran kulüplerin bu şekilde oyuncu arayışında bulundukları da biliniyor.

Kulüpler maliyeti düşük bulunan Afrika ülkelerinden de futbolcu arayışı içerisinde bulundukları biliniyor.

Check Also

Lokomotiv Moskovalı Jefferson Farfan'a koronavirüse yakalandı

Kulübün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Oyuncumuz Jefferson Farfan’a koronavirüs teşhisi konuldu. Sana sağlıklı günler …