Home / Dünya / Holokost Forumu Gazze'de protesto edildi

Holokost Forumu Gazze'de protesto edildi

Onlarca Filistinli, Gazze’nin batısındaki Birleşmiş Milletler Orta Doğu Özel Koordinatörlük Ofisi (UNSCO) önünde bir araya geldi.

Dünya Holokost Forumu’na katılmak için İsrail’e gelen liderlere seslenen göstericiler, İsrail’in Filistinliler aleyhinde işlediği suçlara tepki göstermelerini istedi.

Toplantıda Filistinli gruplar adına konuşan Filistin Demokratik Halk Kurtuluş Cephesi Merkez Komitesi üyesi Mahmud Halef, “gerçek Holokost’un topraklarını işgal eden ve haklarını gasp eden İsrail tarafından yapıldığını” söyledi.

Halef, bu tür etkinliklerle gelecek nesillerin gerçekler hakkında yanıltıldığını söyledi ve bunun Başbakan Binyamin Netanyahu’nun seçim kampanyasını destekleme girişimi olduğunu ifade etti.

Liderleri Batı Şeria’ya davet etti

Mahmud Halef, İsrail’in, yerleşim birimleri, kontrol noktaları, gözaltılar, öldürme ve aleni infazlarla Filistinlilere yönelik işlediği suçları görebilmeleri için dünya liderlerini Batı Şeria’ya davet etti.

Filistinli yetkili, uluslararası toplumdan, Gazze’ye 13 yıldır uygulanan ablukanın kaldırılması ve Filistin halkının haklarına ilişkin alınan uluslararası kararların uygulanması için İsrail’e baskı yapmalarını istedi.

Kaynak: AA

Check Also

ABD'de azil soruşturmasında ifade veren Vindman görevden alındı

Alexander Vindman’ın avukatı David Pressman, yaptığı açıklamada, “Vindman, doğruyu söylediği için görevinden alındı. Doğruluk, Vindman’ın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir