Son Eklenenler
Home / Dünya / İngiltere'de hasta bebek koltukta saatlerce doktor bekledi

İngiltere'de hasta bebek koltukta saatlerce doktor bekledi

Mirror gazetesinin haberine göre, 23 yaşındaki Louise Webb, 9 aylık kızı Lily’i geçen hafta çarşamba gecesi Liverpool kenti yakınlarındaki bir hastaneye götürdü.

Kulak enfeksiyonu, kusma ve ishal şikayetleriyle 00.45’te hastaneye getirilen bebek, koltukta sabah 06.00’ya kadar bir doktor tarafından muayene edilmeyi bekledi.

Bebeği muayene eden çocuk doktorunun kendilerine yeterli yatak olmadığını söylediğini aktaran anne, beton zeminde yatmak zorunda kalan 4 yaşındaki Jack Williment ile ilgili haberleri gördükten sonra başlarına gelenleri anlatmak istediklerini belirtti. Anne, kızının koltuktaki fotoğrafını da gazeteyle paylaştı.

Benzer bir olay Leeds kentinde yaşanmıştı

Leeds kentinde, zatürre şüphesiyle hastaneye götürülen 4 yaşındaki Jack, hastanede boş yatak olmadığı için oksijen maskesi takılarak 4 saat beton zeminde yatmak zorunda kalmıştı.

Başbakan Boris Johnson konuyla ilgili, “Açıkça aileden ve Ulusal Sağlık Hizmetlerinde (NHS) korkunç deneyimler yaşayanlardan özür dilerim.” demişti.

Sağlık hizmetleri en önemli 2’nci sorun

İngiltere Kraliyet Acil Tıp Derneğinin geçen hafta yayımladığı istatistiğe göre, ülkede her 20 acil hastadan 1’i 12 saat yatak beklemek zorunda kalırken, hastaların sadece yüzde 68’i ilk 4 saat içinde muayene edilebiliyor.

Brexit’in ardından 2’nci en önemli sorun olarak gösterilen sağlık hizmetlerinin durumu, 12 Aralık’ta yapılacak seçimin en önemli gündem maddelerinden birini oluşturuyor.

Kaynak: AA

Check Also

ABD'de azil soruşturmasında ifade veren Vindman görevden alındı

Alexander Vindman’ın avukatı David Pressman, yaptığı açıklamada, “Vindman, doğruyu söylediği için görevinden alındı. Doğruluk, Vindman’ın …