İnsanların hayatta sahip olduğu en yaygın pişmanlıklar

İnsanların hayatta sahip olduğu en yaygın pişmanlıklar

AİLEYE YETERİNCE ÖZEN GÖSTERMEMEK

Dikkat ederseniz pek çok insan iyi bir oğul, kız, eş, koca, çocuk olmadığına pişman oluyor ve bu onları içten içe kemiriyor. 

Ailenin, sahip olduğunuz ilişkilere en yakın olduğunu hatırlamalısınız. 

Arkadaşların ne kadar yakın olursa olsun, ailen birlik olduktan sonra sana kimse zarar veremez. O yüzden bu üyelere öncelik verin, insanların sizinle nasıl olmasını istiyorsanız öyle olun.

FAZLA İŞKOLİK OLMAK

İnsanlar çoğu zaman çalışmayı, para kazanmanın tüm hayatınızın değil, hayatınızın bir parçası olduğunu unutuyor.

İhtiyacın olan inanılmaz materyalist şeylere para ödemek sana lüks getiriyor ama o parayı kullanmaya, kendini ya da başkasını rahatlatmaya vaktin yoksa ne anlamı var ki?

BAŞKALARINA YARDIM ETMEMEK

Yaygın pişmanlıklardan biri de elinizden bir şey geldiği halde yardım etmemektir.

Böyle bir pişmanlığın varsa, eline geçen bir sonraki fırsatı değerlendir. Hayat pişmanlık ve kin beslemek için çok kısa!.

HAYALLERİNİN PEŞİNİ BIRAKMAK

Dışarı çıkıp istediğiniz rüyayı yaşarsanız, gelecekte huzur içinde olacaksınız. Hayallerinin peşini bırakmak en yaygın pişmanlıklardan biridir.

Sizden “beklenen”i yapmak yerine yapmak istediğiniz işi yapın! Bu senin hayatın!

SEYAHAT ETMEMEK

Etrafınızdaki dünyayı görmek, seyahat etmek, yeni insanlarla tanışmak, farklı mutfaklara sahip olmak, kendi evinizden başka bir yerin güneşine ve rüzgarına dalmak önemlidir. 

Havuzdaki o kurbağa gibi davranırsan yaşamanın ne anlamı var? Çoğu insan xyz yerine gitmediği için pişmanlık duyar. Yap! Şimdi yap! Ve evden çalışıyorsanız, gerçekten iyi bir mazeretiniz kalmadı.

haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber