Kombinasyon Nedir, TDK Sözlük Anlamı Ne Demek?

 Kombinasyon Nedir?

 Kombinasyon kelimesi, hayatımızın içinde sıkça duyduğumuz kelimeler arasında yer alıyor. Uzun yıllardan beri dilimizde olan kombinasyon kelimesi, hem günlük hayatta hem de sosyal hayatımızda sık duyduğumuz ve kullandığımız kelimeler arasında yer alıyor. Kombinasyon kelimesi pek çok cümlede farklı anlamlarda yer alabilir.

 Fransızcadan dilimize geçen kombinasyon kelimesi, tertip ve birleştirme anlamına gelir. Kombinasyon kelimesi, düzen ve tertip anlamına gelir. Televizyonda, dergilerde ve pek çok yerde kombinasyon kelimesi ile karşılaşıyoruz. Bu nedenle de son zamanlarda kombinasyon kelimesinin kelime anlamı pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Halk arasında genellikle birleştirme ve tertip anlamı ile kullanılan bu kelime, pek çok farklı alanda yer alıyor.

 Kombinasyon Kelimesi TDK Sözlük Anlamı Ne Demek?

 Kombinasyon kelimesinin TDK sözlük anlamı, birleştirme ve tertiptir. Kombinasyon kelimesi dilimize Fransızcadan geçmiş olan bir kelimedir. Bu kelime, farklı cümlelerin içinde farklı anlamlar alarak kullanılabilir. Kombinasyon kelimesi, matematik dersinde işlenen konular arasında yer alıyor. Bu nedenle öğrenciler kombinasyon kelimesini çok küçük yaşlarda öğreniyor ve merak etmeye başlıyor.

 Dilimizde çok sayıda kullanım alanı bulunan kombinasyon kelimesi, sıkça televizyonda, internette, gazetelerde ve makalelerde de karşımıza çıkıyor. Bu kelime, farklı cümlelerin içinde farklı şekillerde de kullanılabilir. Kombinasyon kelimesi, Fransızca combinaison kökünden gelir. Türk dili, pek çok medeniyetle etkileşim içinde olduğu için her geçen gün bünyesine yeni kelimeler katarak daha da zenginleşmiştir.

 Kombinasyon kelimesi de dilimize Fransızcadan katılmış ve uzun yıllardan beri kullanılan kelimeler arasında yer alır. Kombinasyon kelimesi tertip ve birleştirme anlamlarına gelir. Kullanıldığı cümleye göre anlam kazanır. Bu nedenle kelimenin ne anlama geldiğini incelerken cümlenin geneline bakmak gerekir. Matematik alanında bir konu olarak işlenen kombinasyon kelimesi ile öğrenciler erken yaşta tanışıyor.

 

 

 

 

haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber