Son Eklenenler
Home / Dünya / Kosova'dan getirilen FETÖ sanığına 8 yıl 9 ay hapis cezası

Kosova'dan getirilen FETÖ sanığına 8 yıl 9 ay hapis cezası

İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuklu sanık Kahraman Demirez ile avukatları katıldı.

Duruşmada son savunmasını yapan tutuklu sanık Demirez, örgütle bir irtibatının bulunmadığını iddia ederek, hakkındaki tüm suçlamaları reddetti. Demirez, tahliye talebinde bulunarak, beraatine yönelik karar verilmesini istedi.

Avukatların da savunma yapmasının ardından mahkeme heyeti, davayı karara bağladı.

Heyet, Kahraman Demirez’in, ”silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 8 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi. Sanığa atılı ”uluslararası casusluk” suçundan ise beraatini kararlaştıran heyet, Demirez’in tutukluluk halinin ise mevcut delil durumu ve verilen cezayı dikkate alarak devamına hükmetti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca hazırlanan iddianamede, FETÖ’nün yurt dışı yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında, MİT’in Kosova istihbaratıyla yürüttüğü çalışmalar sonucu yakalanarak Türkiye’ye getirilen sanık Kahraman Demirez hakkında, ”silahlı terör örgütü yöneticiliği yapmak” ve ”uluslararası casusluk” suçlarından hapis cezası istenmişti.

Kaynak: AA

Check Also

ABD'de azil soruşturmasında ifade veren Vindman görevden alındı

Alexander Vindman’ın avukatı David Pressman, yaptığı açıklamada, “Vindman, doğruyu söylediği için görevinden alındı. Doğruluk, Vindman’ın …